Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Wypełniacze do paczek – zastosowanie i dostępne rodzaje

24 lipca 2023 Wypełniacze do paczek


Obecnie bardzo często korzystamy z zakupów on-line lub wysyłamy różnego rodzaju przedmioty w celach prywatnych. Niestety wiele z tych rzeczy ze względu na delikatny materiał lub ryzyko uderzenia w dostawie i transporcie może ulec zniszczeniu. Zastosowanie wypełniacza do paczek to gwarancja bezpieczeństwa twojej paczki. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje wypełniaczy są dostępne na rynku i które z nich najlepiej wybrać. 

Rodzaje wypełniaczy

Wypełniacze możemy podzielić na dwa rodzaje tradycyjne i ekologiczne. Różnią się one nie tylko wyglądem zewnętrznym i przeznaczeniem, ale przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Każdy klient może dopasować rodzaj wypełniacza do własnego gustu i upodobania, a także zabezpieczanej zawartości.

Wypełniacze tradycyjne

Wypełniacze te najczęściej są wykonane z materiałów takich jak PCV i są to folie, maty airplus czy styropian. Wypełniacze do kartonów tego typu stanowią bardzo dobre zabezpieczenie w przypadku sprzętów elektronicznych lub małego AGD. O ile folia bąbelkowa czy maty airplus mogą zostać wykorzystane ponownie, to niestety w przypadku opakowania styropianowego najczęściej nadaje ono się do wyrzucenia, ponieważ kształtem jest ono dopasowane do wielkości konkretnego sprzętu i istnieje mała szansa, że będzie pasował do zabezpieczenia kolejnej paczki.

Wypełniacze ekologiczne

Na rynku istnieje wiele rodzajów wypełniaczy, obecnie większość z nich jest już ekologiczna, ponieważ powstaje z materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto wypełniacze ekologiczne są również biodegradowalne, nietoksyczne oraz bezpieczne dla środowiska i dla człowieka.

Chrupki, skropaki i flopaki

Obecnie jednym z najpopularniejszych wypełniaczy do kartonu są chrupki, skropaki i flopaki. Te wypełniacze do paczek są dostępne na rynku w różnorodnej kolorystyce na przykład zielony, biały, żółty, różowy i niebieski, dzięki czemu mogą również stanowić wspaniałą ozdobę dla zawartości przesyłki. Pewnie myślisz, że takie wypełniacze zajmują bardzo dużo miejsca w koszu na śmieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ w kontakcie z wodą rozpuszczają się, nie tworząc tym samym zbędnych śmieci.

Wypełniacze tekturowe i papierowe

Grubszy papier złożony kilkukrotnie lub pocięty karton na dłuższe paski to również bardzo dobry pomysł na zabezpieczenie twojej przesyłki. Wielkość wypełnienia może zostać dopasowana idealnie do gabarytu zawartości. Obecnie jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań na rynku.

Dlaczego warto zastosować wypełniacze do paczek?

Wypełniacze do paczek to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa jej zawartości. Produkt ten może zostać również wykorzystany jako ozdoba. Większość wypełniaczy nadaje się do ponownego zastosowania. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne i ekonomiczne. Oferta wypełniaczy jest na tyle szeroka, że każdy z powodzeniem znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. 

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kółka do wózków przemysłowych
szkło techniczne
Jaka powinna być pojemność wanny wychwytowej

Jesteś zainteresowany reklamą?