24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

transport palet cennik
Przemysł Transport

Przesyłki paletowe w Polsce – ceny

Oferta firm przewozowych zajmujących się transportem palet na znaczne odległości jest niezwykle bogata. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej danej firmy oraz dokonać płatności, a kurier w najbliższym czasie zjawi się pod wskazanym adresem i zajmie się dostarczeniem palet pod wskazany adres. 

Szybki i sprawy transport z pomocą firmy kurierskiej 

Wysłanie palet z pomocą firmy kurierskiej jest bardzo szybkie i proste. W tym celu wystarczy wybrać rodzaj przesyłanej palety: europaleta albo paleta przemysłowa, a następnie wypełnić niezbędne dane takie jak: waga czy wysokość. 

Warto pamiętać o tym, że waga poszczególnych palet jest uzależniona od jej wielkości oraz materiału z jakiego została wykonana. Natomiast w przypadku drewnianych palet ogromne znaczenie ma również stopień ich wilgotności. Najczęściej używana w całej Europie paleta „euro” – EPAL waży przeciętnie 25 kg. 

Podając w zleceniu wysokość ładunku, należy zawsze wartość te zmierzyć od płaszczyzny na której stoi paleta do najwyższego punktu. Wysokość podstawy palety wynosi przeważnie ponad czternaście centymetrów. 

W jaki sposób zamówić transport przesyłki paletowej?

Zlecenia odbioru z wyznaczonego miejsca można zrobić bez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy mailową wystosować odpowiednie zlecenie, aby kierowca przyjechał w następnym dniu roboczym i zajął się transportem ładunku. 

Profesjonalne firmy kurierskie w odpowiedzi na przesłane zlecenie generują odpowiednie etykiety transportowe oraz przesyłają je do klienta pod wskazany adres e-mail. Następnie nadawca musi wydrukować dokumenty oraz dołączyć je do przesyłki.

Transport palet cennik

Przesyłki paletowe to w ostatnim czasie niezwykle popularny sposób transportowania różnorodnych towarów. Europaleta cena przesyłki jest często uzależniona od cennika usług poszczególnych firm kurierskich.

Funkcjonujące od wielu lat prestiżowe firmy zajmujące się transportem palet każdego miesiąca przewożą tysiące przesyłek. W związku z tym poszczególni klienci mogą pozwolić sobie na wynegocjowanie bardzo korzystne stawek u wielu wiodących partnerów przewozowych. Stali klienci mogą często liczyć na niezwykle korzystne promocje oraz rabaty. 

Cena transportu jest w głównej mierze uzależniona od ciężaru przesyłki, odległości na jaką mają być przetransportowane palety oraz poszczególnych stref przez jakie towar będzie przewożony. 

Stawki w cennikach poszczególnych firm kurierskich są podawane zazwyczaj w cenniku dla palet o wadze do 100, 300 oraz 500 kilogramów. Najlepszym sposobem na sprawdzenie ile będzie kosztować transport jest wypełnienie odpowiednich pól w formularzu na stronie internetowej danej firmy kurierskiej. 

Transport odbywa się zawsze dużymi samochodami ciężarowymi, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z załadunkiem większej ilości towaru. Podczas zlecenia przesyłki każdy nadawca powinien zawsze pamiętać o tym, aby umożliwić sprawny podjazd na plac czy rampę załadowczą. 

Przesyłki na paletach są oferowane zarówno na terenie Polski jak i do wszystkich krajów Unii Europejskiej.