24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Gdzie szukać części zamiennych do wózków widłowych
Budownictwo

Gdzie szukać części zamiennych do wózków widłowych?

Popularne paleciaki to rozbudowana kategoria pojazdów magazynowych używanych w transporcie, logistyce, produkcji i handlu, powszechnie wykorzystywanych w transporcie wewnątrzzakładowym, głównie do rozładunku i załadunku towarów. W sprzedaży znaleźć można wózki ręczne, elektryczne, spalinowe i gazowe. Zakup odpowiednich części do paleciaków będzie zatem wymagał znajomości typu, marki i modelu wózka, jaki wymaga naprawy.

Naprawa wózków w serwisie

Najprostszym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia awarii dowolnego rodzaju wózka widłowego, zwłaszcza wózka z napędem, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu specjalizującego się w naprawach wózków określonej marki lub typu. Serwis samodzielnie dobierze potrzebą część do paleciaka i wykonana naprawę. To rozwiązanie wygodne i bezpieczne, ale wymagające poniesienie określonych kosztów związanych z wykonaniem przez serwis usługi naprawy. Gdy konstrukcja wózka jest mniej skomplikowana lub wymienić trzeba typowe elementy eksploatacyjne, takie jak klocki hamulcowe, opony, lampy czy wycieraczki, części do paleciaków warto zamawiać samodzielnie i rutynową naprawę wykonywać we własnym zakresie.

Części zamienne do paleciaków w hurtowniach przemysłowych

Jednym z najlepszych miejsc do zakupu potrzebnych części do paleciaka, zwłaszcza jeśli są to typowe elementy eksploatacyjne, które w szybki i prosty sposób można wymienić samodzielnie, są dobrze zaopatrzone hurtownie przemysłowe. Pod adresem internetowym https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/0001024213/czesci-do-wozkow-widlowych-i-paletowych znaleźć można długą listę części do paleciaków różnych typów i marek, które oferowane są właśnie przez jedną z tego typu hurtowni. Wśród dostępnych części zamiennych znaleźć można zarówno podstawowe materiały eksploatacyjne, które co pewien czas wymagają rutynowej wymiany, czego przykładem są klocki hamulcowe, wycieraczki, filtry i opony, jak i podzespoły bardziej złożone, które wymienia się jedynie w przypadku awarii. Przykładami tego typu części są m.in. amortyzatory dyszli, aparaty kierujące, aparaty zapłonowe, czujniki ciśnienia i temperatury, drążki kierownicze i wiele innych.

Nowych części do wózków widłowych warto szukać w hurtowniach motoryzacyjnych i wyspecjalizowanych hurtowniach przemysłowych. Gdy naprawa uszkodzonego elementu przerasta możliwości użytkownika wózka, można również zdać się na pomoc specjalisty, który samodzielnie zamówi potrzebne podzespoły i podejmie się ich montażu, przywracając uszkodzony pojazd magazynowy do pełnej sprawności działania.