24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Paczka do Anglii kurierem czy brokerem kurierskim?
Transport

Paczka do Anglii kurierem czy brokerem kurierskim?

Jak wysłać paczkę do Anglii? Gdzie znaleźć najtańszego i sprawdzonego kuriera, który szybko dostarczy przesyłkę do odbiorcy? Na tego rodzaju pytania codziennie w internecie szuka odpowiedzi mnóstwo osób. Jak się okazuje w praktyce klienci mają tak duży wybór firm kurierskich, że warto znaleźć sprawdzonego przewoźnika, który dostarczy ekspresowo i niedrogo paczkę do wskazanej osoby.

Paczka do Anglii

Nadal coraz więcej Polaków wyjeżdża do Anglii. Mnóstwo osób ma tam rodziny oraz przyjaciół. Sklepy odzieżowe, spożywcze, meblowe otwierają się na rynki zagraniczne i chętnie sprzedają swoje produkty osobom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że klienci zainteresowani są wysyłką paczek do Anglii. I tu pojawia się pytanie, gdzie i jak najszybciej znaleźć odpowiednią firmę kurierską. Obecnie paczka do Anglii i jej wysłanie nie jest już skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem jak jeszcze dekadę czy dwie temu.

Co ciekawe kuriera można zamówić nawet bez wychodzenia z domu, za sprawą formularzy, które znajdują się na stronach internetowych u wielu przewoźników. Czasami wystarczy też aplikacja, w której online wygeneruje się etykietę i zamówi kuriera pod dom lub biuro. Osoby, które obawiają się, iż nie poradzą sobie z wygenerowaniem etykiety nie muszą się obawiać. Wystarczy podejść do punktu firmy kurierskiej i tam pracownik na miejscu odpowiednio nada paczkę.

Jak wysłać paczkę pierwszy raz?

Może się wydawać, że wysłanie paczki do Anglii przez osobę, która nigdy tego nie robiła, to nie lada wyzwanie. Należy również wziąć pod uwagę, że towary wysyłane z Anglii – która jak wiadomo wyszła z Unii Europejskiej – często docierają do miejsca przeznaczenia dłużej niż te wysyłane z innych krajów zrzeszonych w tej wspólnocie.

Aby wysłać paczkę do Anglii, należy obliczyć całkowity koszt przesyłki, a także dodatkowy czas i pieniądze na opłacenie opłat celnych i manipulacyjnych. Załóżmy na przykład, że chcesz wysłać laptopa z Warszawy do Londynu. Koszt wysyłki takiej przesyłki waha się od 150 zł do nawet 500 zł. Koszt materiałów opakowaniowych to około 20 zł, a opłata celna i manipulacyjna około 100 zł. W związku z tym całkowity koszt wysyłki laptopa z Warszawy do Londynu wyniósłby około 150–500 zł.

Praktycznie teraz w każdym mieście można znaleźć firmy kurierskie, które oferują również dostarczanie paczek do Anglii. Ich ofertą zainteresowani są nie tylko osoby indywidualne, ale także firmy, które jak wspomniano powyżej chętnie sprzedają klientom z zagranicy swoje wyroby. Bez problemu można więc skorzystać z szybkich i wygodnych wyszukiwarek, które znajdują się na stronach internetowych, by obliczyć, jaki kurier najtaniej i najszybciej dostarczy paczkę do Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, wygenerowanie etykiety i opłacenie paczki zajmie zainteresowanemu zaledwie kilka minut. Kurier może być u klienta jeszcze w ten sam dzień po przesyłkę, a paczka dotrze do Anglii już po tygodniu od jej nadania.

Najlepszym, najszybszym i najtańszym obecnie rozwiązaniem są usługi brokerów kurierskich, jak AlleKurier. Oferują oni klientom indywidualnym i biznesowym nawet do 70% tańsze przesyłki zagraniczne niż strony konkretnym kurierów.