Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Maszyna do spawania plazmowego

16 maja 2023 Maszyna do spawania plazmowego

Jaka maszyna do spawania plazmowego sprawdzi się w Twojej fabryce? Poznaj ofertę rozwiązań KUKA dla spawania plazmowego i poznaj korzyści tej metody spawania.

Maszyna do spawania plazmowego – odpowiednio dopasowana do istniejącej infrastruktury przemysłowej – może znacząco wpłynąć na wydajność i opłacalność procesu spawania plazmowego. Zapoznaj się z szeroką ofertą rozwiązań KUKA, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i poznaj zalety spawania plazmowego w porównaniu z innymi, popularnymi metodami spawania oporowego.

Czym jest spawanie plazmowe?

Nowoczesny przemysł ciężki nieustannie dąży do tego, by zwiększyć wydajność produkcji i obniżyć koszty wytwarzania – również w przypadku wytwarzania konstrukcji stalowych o wysokiej wytrzymałości. Rozwiązania przyspieszające operacje spawalnicze są niezwykle pożądane – w końcu wpływają bezpośrednio na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw produkcyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest wybór metody spawania plazmowego. Ta technika spawania jest swego rodzaju odmianą popularnej metody TIG i zalicza się do metod spawania oporowego.

Podstawową różnicą między spawaniem metodą TIG a spawaniem plazmowym jest zastosowanie chłodzonej dyszy gazowej, przez którą przepływa gaz plazmotwórczy (przeważnie argon). Jego zadaniem jest zagęszczenie łuku spawalniczego. Optymalną osłonę gazową spoiny zapewnia płynący przez zewnętrzną dyszę gazową gaz ochronny. Chroni on stopiony materiał przed utlenianiem i stabilizuje łuk spawalniczy. Maksymalnie skoncentrowana w łuku spawalniczym energia oddziałuje głęboko na spawany element. Taki efekt możliwy jest do osiągnięcia jedynie poprzez spawanie plazmowe oraz laserowe. Co istotne, tę technikę spawania wyróżnia 20% wyższa prędkość spawania niż przy spawaniu metodą TIG. Odpowiednia maszyna do spawania plazmowego zapewnia szereg wymiernych korzyści – poznaj je i zacznij automatyzować procesy z KUKA!

Zalety spawania plazmowego

Porównując spawanie plazmowe z spawaniem TIG, nasuwają się istotne korzyści tego pierwszego, wśród których warto z pewnością wyróżnić:

  • większą gęstość mocy,
  • większe prędkości spawania,
  • brak konieczności przygotowania spoiny,
  • mniejszą ilość spoiwa,
  • mniejszą deformację,
  • lepsze wypełnianie szczelin,
  • lepszą dostępność części zamiennych,
  • brak porowatości i rozprysków na spawanym elemencie,
  • doskonały wygląd spoiny.

Korzyści zapewnia samo zastosowanie tej metody spawania oporowego, ale też dobór odpowiedniej maszyny do spawania plazmowego, który warto poświęcić specjalistom z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych.

Maszyna do spawania plazmowego

Automatyzacja procesu spawania plazmowego przynosi szereg wymiernych korzyści – zwłaszcza, gdy skorzystać z inteligentnych rozwiązań KUKA! W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe rozwiązania – od prostych instalacji do pojedynczych czynności po skomplikowane linie produkcyjne. Nasze instalacje przeznaczone do spawania plazmowego charakteryzuje przede wszystkim duża stabilność procesów, dzięki której Twoja produkcja przebiega nie tylko efektywniej, ale i ekonomiczniej.

Masz pytania dotyczące spawania plazmowego lub doboru odpowiedniej maszyny do spawania plazmowego do tego procesu? Skontaktuj się z inżynierami KUKA, którzy doradzą Ci w zakresie indywidualnych rozwiązań dla Twojej firmy!

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Uprawnienia energetyczne
Jak wybrać odpowiedni żuraw mobilny
Wkręt Kolejowy

Jesteś zainteresowany reklamą?