24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

koparka
Budownictwo

Gdzie znajdą zastosowanie minikoparki Yanmar?

Yanmar to renomowany producent różnego rodzaju maszyn- zarówno koparek, ładowarek, transporterów jak i różnego rodzaju lżejszych maszyn . Jest to japońska firma z tradycjami, której maszyny można obecnie znaleźć w wielu zakładach przemysłowych, a także na placach budowy. Jeśli chodzi o taki sprzęt jak koparka Yanmar, producent ten oferuje ją w różnych wariantach w zależności od tego, jakie ma być przeznaczenie i zastosowanie tego sprzętu w praktyce. Do zadań bardziej precyzyjnych, gdzie trudno jest wprowadzić wielkogabarytowy sprzęt budowlany, idealnym rozwiązaniem jest mini koparka. Jej smukły wygląd i bardziej kompaktowe rozmiary sugerują, że jest to sprzęt lżejszy i bardziej zwrotny- niezawodny do wielu zadań.

Mini koparka Yanmar- co charakteryzuje ten sprzęt?

Maszyna ta jest znacznie mniejsza od koparki w standardowych rozmiarach. Mimo tego, mini koparka Yanmar SV18 (https://bax-maszyny.pl/autos/mini-koparka-yanmar-sv-18/) dysponuje mocą aż 15,2 kN przy kopaniu łyżką, oznacza to, że pomimo mniejszych rozmiarów nadal jest to sprzęt doskonały do pracy nawet przy opornym i twardym gruncie. Zastosowanym rodzajem ogumienia są gąsienice w postaci 3 rolek, których system naciągania odbywa się z wykorzystaniem napinacza. Koparka działa na silniku benzynowym o pojemności zbiornika paliwa na 24,5 l. Posiada standardowy system hydrauliczny z pompą wielotłokową. Model mini koparki Yanmar pozwala na kopanie na głębokość 2,42 m, a zasięg tej maszyny to 4,04 m. Zaletą tego modelu mini koparki jest cicha praca. Koparka jest zwrotna, a kierowanie nią nie powinno sprawić żadnego problemu osobie doświadczonej.

W jakich gałęziach przemysłu sprawdzi się koparka Yanmar?

Zastosowanie tej maszyny, jest tak naprawdę bardzo wszechstronne, dlatego też sprzętem tego typu interesują się firmy z wielu branż. Bardzo dobre parametry mini koparki Yanmar czynią z niej praktyczny sprzęt budowlany dla firm, nie tylko budowlanych. Oczywiście, będzie ona odpowiednia na każdym placu budowy, gdzie istnieje konieczność wykopywania niewielkich rowków. Mini koparka będzie nieoceniona przy projektowaniu i wykonawstwie ogrodów, gdzie konieczne są do przeprowadzenia wszelkie prace ziemne. W taki sprzęt bardzo często zaopatrują się także firmy oferujące szeroko pojęte usługi brukarskie. Dzięki takiej maszynie wszelkie prace mogą iść znacznie szybciej i sprawniej. Mini koparki przydają się także w pracach nad siecią wodno- kanalizacyjną. Będą nieocenione przy drobnych pracach ziemnych pozwalających na zmianę zagospodarowania terenu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *