Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Odzież robocza – gdzie ją kupować w dobrej cenie?

22 stycznia 2023 Odzież robocza


Ubrania robocze sprzedawane są obecnie przez wiele firm. Gdzie warto je zamawiać?

Kiedy stosowana jest odzież robocza?

Pod pojęciem ubrań roboczych znajduje się szeroka gama produktów przeznaczonych do stosowania przez pracowników, by zapewnić im większą wygodę i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Pracodawcy są zobligowani przepisami prawa do tego, aby przekazać pracownikom odzież roboczą w sytuacji, gdy:

1. Odzież pracowników może ulec zniszczeniu, na przykład porwaniu na skutek prowadzenia prac z różnymi maszynami.

2. Odzież pracowników może być zabrudzona podczas wykonywania przez nich zadań na ich stanowisku, na przykład poplamiona błotem, produktami spożywczymi.

Warto przy tym podkreślić, że odzież robocza nie jest tym samym, co odzież ochronna. Ubrania ochronne mają na celu zapewnienie pracownikom większej ochrony na ich stanowisku pracy, gdy pojawiają się na nim czynniki szkodliwe oraz niebezpieczne, przykładowo kontakt z bakteriami i wirusami, ryzyko porażenia prądem, bardzo niskie albo wysokie temperatury, praca z ostrymi narzędziami.

Gdzie można kupić dobrą odzież roboczą?

Obecnie odzież robocza jest możliwa do zakupienia w wielu miejscach, dlatego też pracodawcy często zastanawiają się, gdzie warto ją zamówić. Oto przykładowe miejsca, gdzie można kupić odzież roboczą dla pracowników:

1. Sklepy BHP

Bardzo często odzież robocza kupowana jest w sklepach BHP. To rodzaj sklepów, które specjalizują się w sprzedaży różnego rodzaju produktów przeznaczonych dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach.

Sklepy BHP mogą zaoferować klientom odzież różnych producentów, więc w jednym miejscu można porównać wiele propozycji, by wybrać odpowiednie ubrania dla pracowników i zapewnić im optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa na ich stanowisku.

2. Hurtownie odzieży roboczej

Dobrym miejscem, aby zaopatrzyć pracowników w niezbędne ubrania, będzie również hurtownia odzieży roboczej. Tego typu hurtownie oferują klientom głównie odzież roboczą, często też dodatkowo odzież ochronną, a także inne produkty BHP, na przykład środki ochrony indywidualnej czy obuwie robocze.

Atutem hurtowni jest duży wybór produktów, a także ich przystępne ceny, które często są niższe w porównaniu do cen w sklepach BHP. Minusem jest mniejsza dostępność hurtowni stacjonarnych, ponieważ działają one głównie w większych miastach w Polsce.

3. Sklepy producentów odzieży roboczej

Nie każdy przedsiębiorca wie, że odzież robocza dostępna jest również bezpośrednio od producentów. Wielu z nich prowadzi własne sklepy, w których można zamówić odzież w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu nie ma wtedy konieczności wydawania na nią sporych kwot.

Takie sklepy są dostępne głównie przy zakładach produkcyjnych, ale warto wskazać, że można też kupować ubrania u producentów przez internet. Mają oni własne sklepy internetowe lub przyjmują zamówienia za pośrednictwem wiadomości e-mail, formularzów na stronach.

4. Sklepy internetowe z odzieżą roboczą

Dużym zainteresowaniem wśród pracodawców cieszą się też sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży odzieży roboczej. W ich asortymencie można znaleźć ubrania od wielu marek, więc można też łatwo je porównać i wybrać taki sklep, gdzie asortyment odpowiada naszym wymaganiom.

Oczywiście, zakupy w takich sklepach są również bardzo wygodne, ponieważ można zrobić je bezpośrednio z biura albo z domu, więc nie ma potrzeby dojeżdżania wtedy do sklepu czy hurtowni. To spora oszczędność czasu i kosztów, ponieważ nie trzeba płacić za paliwo. Wybrane ubrania będą wtedy bezpiecznie zapakowane i przesłane bezpośrednio na adres firmy.

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

szkło techniczne
Jaka powinna być pojemność wanny wychwytowej
Skrzynie transportowe z drewna

Jesteś zainteresowany reklamą?