Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Jak założyć firmę transportową do 3,5 tony?

17 czerwca 2019 Jak założyć firmę transportową

Wiele osób poszukuje alternatywy dla pracy na etacie i zastanawia się nad najlepszym dla siebie wariantem prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Aby biznes się udał oraz posiadał potencjał rozwojowy na przyszłość warto rozważyć, na jakie usługi jest obecnie zapotrzebowanie oraz czy pomysł na działalność ma szansę utrzymania się na rynku. Jednym z rozwijających się segmentów usług jest przewóz towarów samochodami o różnym tonażu. Własna firma transportowa do 3 5 tony to świetny pomysł na początek dla osób dysponujących odpowiednim kapitałem.

Firma transportowa jak założyć do 3 5 tony?

Aby własna firma transportowa do 3 5 tony mogła zaistnieć na rynku przewozów najważniejsze jest posiadanie odpowiedniego kapitału, który jest konieczny do zakupu potrzebnych pojazdów. Dysponowanie własną gotówką lub możliwość uzyskania kredytu na zakup floty jest podstawowym warunkiem założenia tego typu działalności. 

Drugim bardzo ważnym warunkiem, aby firma transportowa mogła działać i przynosić założone zyski jest dokładne rozpoznanie rynku przewozów oraz nawiązanie kontaktów z przedsiębiorstwami potrzebującymi pojazdów o ładowności do 3,5 tony do transportu swoich towarów. Takie kontakty powinny przełożyć się na podpisanie stosownych umów i kontraktów, najlepiej długo terminowych.

Jak założyć firmę transportową do 3 5 tony – niezbędne formalności

W przypadku użytkowania pojazdów o ładowności do 3,5 tony przez firmę, spełnienie formalności jest znacznie uproszczone niż w działalności wykorzystującej samochody o większej ładowności. Do rozpoczęcia biznesu wystarczy zgłoszenie prowadzenia działalności gospodarczej do odpowiednich organów. Może to być działalność zarejestrowana na osobę fizyczną, wtedy trzeba zgłosić wniosek do CEIGD, a jeśli firma ma działać jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością do właściwego miejscowo Krajowego Rejestru Sądowego.

Do wniosku należy dołączyć kilka ważnych dokumentów. A jest to zaświadczenie o niekaralności, certyfikat kompetencji zawodowych oraz dowód posiadania odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. W przypadku, kiedy zasadnicza działalność firmy opiera się na pojazdach o ładowności do 3,5 tony nie ma potrzeby posiadania wyższych kategorii prawa jazdy niż popularna kategoria B. 

Dlaczego firma transportowa do 3 5 tony jest dobrym pomysłem na pierwszy biznes?

Przede wszystkim transport samochodowy jest najbardziej popularną i poszukiwaną formą przewozu wszelkiego rodzaju towarów na terenie kraju, a także w obrocie międzynarodowym. Firma dysponująca flotą o takiej ładowności z pewnością znajdzie zainteresowanych kontrahentów, a jest to najważniejsze w każdym biznesie.

Założenie własnej firmy transportowej do 3 5 tony jest bardzo proste i nie wymaga uzyskania żadnych dodatkowych pozwoleń, a to jest także duże ułatwienie na start dla każdego potencjalnego małego przedsiębiorcy. Zyski z takiej działalności na początku nie są może zbyt duże, ale w miarę uzupełniania floty pojazdów o dodatkowe auta przychody z pewnością mają szansę się zwiększyć.

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kółka do wózków przemysłowych
szkło techniczne
Jaka powinna być pojemność wanny wychwytowej

Jesteś zainteresowany reklamą?