24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Transport zwierząt
Transport

Ile kosztuje podróżowanie z pupilem? Jaka jest cena transportu psa i kota?

Przewóz zwierząt, jego warunki, regulują odpowiednie przepisy polskiego i unijnego prawa. Mowa tutaj o transporcie zwierząt przeznaczonych do uboju, a także zwierząt domowych.
Zwierzę nie może być traktowane jako towar w rozumieniu takim jak towary transportowe innego typu. Zapewnienie mu odpowiednich warunków przewozu jest ważne i wymagane. Trzeba też liczyć się z tym, że taka usługa transportowa będzie przez to droższa.

Podróżowanie z pupilem w pociągu, autobusem lub samolotem.

Gdy nasz pies czy kot podróżuje razem z nami, zazwyczaj musimy wykupić mu bilet. Nie jest on wtedy droższy od normalnego biletu dla człowieka. Niektórzy przewoźnicy idą pasażerom na rękę. Jeśli zwierzę znajduje się w transporterze to jego przewóz nie musi wiązać się z żadnymi kosztami. Taki transporter traktowany jest, w rozumieniu prawa, jako bagaż podręczny i nie jest obarczony dodatkową opłatą. 
Inaczej ma się sprawa z podróżowaniem samolotem. Jeśli zechcemy zabrać ze sobą pupila zmuszeni będziemy wykupić mu specjalne miejsce w luku bagażowym. Do tego konieczne będzie wyrobienie paszportu oraz kompletu wymaganych badań. 

Transport zwierząt cena. Ile kosztuje transport psa i kota?

Ceny transportu zwierząt są zróżnicowane. Jak już było wspominane w pociągach czy autobusach może nas to nic nie kosztować lub kosz będzie oscylował w granicach normalnego biletu. 
Ceny za transport samolotem to na terenie Europy kilkadziesiąt euro. Dodatkowym kosztem będą wspomniane badania. Dokumenty wystawione naszemu psu czy kotu przez weterynarza odchudzą nasz portfel o około sto złotych. 
A jak jest z transportem zwierząt, gdy wysyłamy go w samotną podróż? Czy w ogóle istnieje taka możliwość?

Pies i kot w samotnej podróży

Czasami żadnym sposobem nie można uniknąć rozłąki z naszym pupilem. Jeśli zachodzi konieczność, aby sam odbył podróż do odległego miejsca, trzeba znaleźć mu odpowiedni transport. Otóż po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „transport zwierząt cena” możemy odnaleźć wiele firm zajmujących się tego typu usługami. Jeśli odsiejemy te, które zajmują się przemysłowym przewozem zwierząt zauważymy, że są to zazwyczaj firmy niewielkie. Rzadko przewożą one więcej niż kilka psów czy kotów na raz. Ma to na celu zapewnienie maksymalnego komfortu zwierzętom. 
Koszt przewozy z pomocą takiej usługi często liczony jest od kilometra i wynosi od kilkudziesięciu groszy do złotówki, półtora za przejechany kilometr. Koszt całkowitego przejazdu zamyka się w kilkuset złotych. Wydaje się, że to dużo, ale jak często musimy wysyłać naszych ulubieńców w samotne podróże? Warto zapewnić im wtedy maksymalny komfort, przy minimalnym stresie.