24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Windy przemysłowe
Przemysł

Windy przemysłowe – dwusłupowe i czterosłupowe. Sprawdzony producent to połowa sukcesu inwestycji

Spośród wielu elementów składających się na system transportu wewnętrznego, szczególną uwagę warto zwrócić na windy przemysłowe. Służą one oczywiście do transportowania towarów w pionie, dlatego należy je stosować w zakładach wielokondygnacyjnych i w magazynach o dużej kubaturze. Największą popularnością cieszą się windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe, których producent odpowiada nie tylko za jakość wykonania podnośnika, ale także prawidłowy dobór urządzenia do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Dwusłupowa czy czterosłupowa? Na jaką windę przemysłową warto postawić?

Windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe różnią się nośnością, czyli w praktyce funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu. Wybór należy więc uzależnić od tego, jak ciężkie towary planujemy transportować przy pomocy windy. Zawsze dobrze jest skorzystać z fachowego doradztwa producenta, który przeanalizuje indywidualną sytuację klienta i zaproponuje optymalne rozwiązanie w ramach dostępnego budżetu.

Dodatkowo wspomnijmy o tym, że winda czterosłupowa wymaga większej ilości miejsca, co należy wziąć pod uwagę na etapie opracowywania koncepcji i późniejszego projektowania systemu transportu wewnętrznego na potrzeby konkretnego zakładu.

Ważne kryteria wyboru windy przemysłowej

Windy przemysłowe zawsze są dobierane indywidualnie do potrzeb przedsiębiorstwa, ze względu na specyfikę architektury budynku, liczebność zespołu, wymagania w zakresie tempa transportowania towarów etc. 

Właśnie dlatego poza samą konstrukcją windy należy zwrócić uwagę także na inne aspekty decydujące o tym, czy dana platforma rzeczywiście sprawdzi się w przedsiębiorstwie. Windy przemysłowe są dostępne w wielu wariantach, m.in. z napędami elektrycznymi połączonymi z falownikami czy z różnymi systemami pozycjonowania (czujniki zbliżeniowe, szyny kodowe, systemy laserowego pomiaru odległości). Warto wspomnieć również o tzw. windach plecakowych, w których stosuje się układ napędowy umieszczony w dowolnym miejscu na słupach.

Najlepsi producenci wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych stosują coraz ciekawsze rozwiązania, które mają na celu nie tylko zwiększenie wydajności pracy platformy, ale także ułatwienie jej obsługi i podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładu. W tym celu wyposaża się windy w m.in.:

  • mechanizm blokujący na pozycji – uniemożliwia zmianę położenia platformy w momencie jej załadowywania/rozładowywania;
  • w pełni otwarty mechanizm podnoszenia – pozwala to na bieżąco weryfikować stan techniczny windy i natychmiast reagować na ewentualne uszkodzenia;
  • belki demontażowe – ułatwiają obsługę oraz wymianę komponentów z napędu umieszczonego na szczycie windy lub w tzw. plecaku;
  • ogrodzenie systemowe – wyklucza przedostanie się w pobliże windy w trakcie jej pracy;

Jakiego producenta wind przemysłowych wybrać?

Windy przemysłowe są wyjątkowo intensywnie eksploatowanymi elementami systemu transportu wewnętrznego. Dlatego rozsądnie jest zainwestować w takie platformy, które prezentują wysoką jakość wykonania, a tym samym zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę. Decydujący wpływ na to ma producent wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych.

Cenną wskazówką dla przedsiębiorstw zdecydowanych na zainwestowanie w windy przemysłowe jest nawiązanie współpracy z partnerem, który zapewni kompleksową realizację inwestycji, od opracowania koncepcji, przez projekt, produkcję, montaż i uruchomienie, aż po serwisowanie wind.

Sprawdzonym producentem wind przemysłowych dwu- i czterosłupowych jest PROMUS Katowice. Spółka gwarantuje bardzo wysoką jakość realizacji, terminowość oraz kompleksowe wykonawstwo. Kompetencje zespołu PROMUS Katowice potwierdzają certyfikaty DEKRA oraz TUV NORD.

Więcej argumentów przemawiających za tym, aby produkcję wind przemysłowych powierzyć spółce PROMUS Katowice, na stronie promus.katowice.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.