24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Jak założyć spedycję międzynarodową
Transport

Jak założyć spedycję międzynarodową?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest decyzja, jak ustrukturyzować nową firmę spedycyjną. Samozatrudnienie oznacza, że możesz być pociągnięty do odpowiedzialności i osobiście odpowiedzialny za długi firmy, więc twój osobisty majątek jest zagrożony. Jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością masz ograniczoną odpowiedzialność, która chroni twój osobisty majątek. Majątek i finanse firmy są całkowicie oddzielone od osobistych.

Rozpoczęcie działalności

Kiedy rozpoczynasz działalność spedycyjną, utrzymanie kosztów początkowych na jak najniższym poziomie i znajomość narzędzi handlu są absolutnie kluczowe dla Twojego sukcesu. Twój pomysł na biznes to jedno, możesz marzyć o przestronnych biurach, drogim, magazynie, swoim logo na boku floty ciężarówek, ale rzeczywistość jest taka, że taki biznes z takim modelem biznesowym i ogromnymi kosztami początkowymi ma duże szanse na niepowodzenie. Pamiętaj, że spedytor musi czasem działać na bardzo małych marżach. Musisz być w stanie wytrzymać w branży transportowej przechodzącej przez trudne cykle biznesowe, co oczywiście się zdarza. Spedycja zagraniczna wymaga rozpoznania nisz występujących na rynku. 

Zrozumienie wad i zalet spedycji

Agencja spedycyjna jest łatwym celem dla inwestorów. Kiedy dowiadują się podstawowych rzeczy o tej branży, mają wrażenie, że łatwo będzie utrzymać taki biznes. Jednak na drodze do rozwoju pojawią się przeszkody. Nauka to największa inwestycja, jaką będziesz musiał ponieść. Spędzisz dużo czasu przechodząc przez wymogi prawne, biorąc pod uwagę fakt, że jest to międzynarodowy proces biznesowy. Obsługa zakłóceń w łańcuchu dostaw jest jednym z największych wyzwań, z którymi się zmierzysz. Transport nigdy nie jest gładki. Zdarzają się opóźnienia i wszelkiego rodzaju problemy z przesyłką. Spedytor nie jest odpowiedzialny za te problemy, ale powinien znaleźć sposoby na zarządzanie sytuacją i zapewnić bezpieczną dostawę. Brakujące lub zbyt późne dostawy zniszczą reputację ich marki. Spedycje transportowe wymagają wielu inwestycji w odpowiedni sprzęt i pojazdy o odpowiednich gabarytach, które będą przewozić różnego rodzaju towary.

Specjalizacja w spedycji

Zarówno pośrednictwo w przewozie towarów, jak i spedycja krajowa i międzynarodowa to wysoce konkurencyjne nisze, a rynek jest nasycony firmami ogólnymi – wiele z nich jest dużych i potężnych. Zostanie firmą specjalistyczną, skupiającą się na określonym rodzaju przesyłek lub metodach transportu, jest dobrym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji. Specjalizowanie się w konkretnym rodzaju przesyłek – takich jak wyjątkowo ciężkie ładunki, przeprowadzki studenckie lub delikatne produkty – znacznie zmniejszy bazę klientów. Nie jest to jednak koniecznie wadą. Reputacja i budowanie relacji są ważne we frachcie, a mniejsza pula klientów pozwala poświęcić więcej czasu na rozwijanie relacji z klientami. Skupiając się na doskonałych, spersonalizowanych usługach w niewielkim obszarze, nowy spedytor lub broker może szybko stać się renomowaną firmą z bazą lojalnych klientów.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://pks-sa.com/oferta/spedycja-miedzynarodowa.html