24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

samochód na raty
Motoryzacja

Finansowanie sposobem na nowe auto z salonu

Nowy samochód nie musi już pozostawać wyłącznie w sferze marzeń kierowców. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom finansowym zakup samochodu nie powinien nadwyrężać budżetu domowego. Jak to możliwe? Receptą jest sfinansowanie zakupu samochodu na raty. Takie rozwiązanie jest również dostępne dla osób zainteresowanych zakupem samochodu SEAT. Niewątpliwą zaletą jest minimum formalności. Wszystkie niezbędne dokumenty można złożyć bezpośrednio w salonie dealera. Jakie są szczegóły oferty? Sprawdźmy to.

Zalety i wady kredytu samochodowego

 

Kredyt samochodowy umożliwia zakup nowego samochodu bez konieczności wydatkowania całości środków od razu. Koszt zakupu auta może być wysoki. Dzięki kredytowi można rozłożyć go na raty. Kredyt na zakup samochodu posiada więcej zabezpieczeń od kredytu gotówkowego. Zabieg ten pozwolił na zastosowanie niższego oprocentowania. Zaletą kredytu jest możliwość dopasowania raty do możliwości budżetu domowego wysokość raty. Wiedzą o tym doskonale dostawcy usług finansowych. Dlatego zakup samochodów produkowanych przez koncern z Hiszpanii można rozłożyć na raty w jednej z dwóch proponowanych opcji.

Kredyt Moc Niskich Rat

 

Pierwsze udostępnione rozwiązanie to Kredyt Moc Niskich Rat. Auto na raty zakupione za pomocą tego kredytu dostępne jest na dogodnych warunkach do spłaty. W tym rozwiązaniu nacisk został położony na osiągnięcie jak najniższej wysokości miesięcznej raty. Jak można było to osiągnąć? W Kredycie Moc Niskich Rat kredytobiorca nie spłaca kosztu całego samochodu. Spłaca natomiast utratę jego wartości w czasie obowiązywania umowy. Od czego zależy wysokość miesięcznej raty? Istotne są dwa czynniki charakterystyczne dla tradycyjnego modelu kredytu. Zaliczymy tutaj wysokość wkładu własnego oraz okres kredytowania. Nowością w tym modelu jest konieczność podania prognozowanego przebiegu w ciągu roku. Na tej podstawie wyliczana jest wysokość miesięcznej raty.

Szczegóły kredytu z niską ratą

Czas przyjrzeć się szczegółom Kredytu Moc Niskich Rat. Samochód na raty można nabyć po uiszczeniu wpłaty własnej. Wpłata własna powinna mieścić się w przedziale od 0% do 30%. Czas spłaty kredytu można ustawić na trzy lub cztery lata. Kredytobiorca opłaca więc od 36 do 48 rat. Ostatnia rata jest spłacana na szczególnych zasadach. Kredytobiorca może opłacić ostatnią ratę w całości lub podzielić na mniejsze i spłacać dalej. Może też użytkowany Samochód na raty zwrócić do dealera bez żadnych dodatkowych kosztów. Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom udało się osiągnąć ratę niższą o 50% od tradycyjnych rozwiązań.

Kredyt moc niskich kosztów

 

Tradycyjne rozwiązania również są dostępne w ofercie finansowania pojazdów z hiszpańskich fabryk. Taki kredyt można wykorzystać na przykład w celu zakupu samochodu marki CUPRA. Kredyt Moc Niskich Kosztów ma także niekwestionowane zalety. Postawiono tutaj przede wszystkim na zapewnienie jak najniższych kosztów kredytu. W tym modelu możemy liczyć na brak prowizji i opłacalne oprocentowanie. Spłacane auto na raty staje się własnością kredytobiorcy po zakończeniu umowy. Wpłatę własną można zadeklarować w przedziale od 0% do 50%. Okres kredytowania wynosi od jednego roku do pięciu lat. Wysokość raty zależy od zadeklarowanego okresu kredytowania oraz wysokości pierwszej wpłaty.

Podsumowanie

Nie trzeba obawiać się zakupu samochodu na raty. Kredyt na samochód jest lepszym rozwiązaniem od kredytu gotówkowego. Opcje dostępne na rynku umożliwiają obniżenie raty do dogodnej wysokości. Nowy samochód może być na wyciągnięcie ręki. Warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Można dzięki niemu ustalić wysokość miesięcznej raty. Będzie to pierwszy krok do nowego auta.