24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

auto z Niemiec
Motoryzacja

Sprowadź najlepsze auto z Niemiec

Zakup samochodu to niezwykle ważna decyzja. Gdy kupujemy nowe auto, nie napotykamy większych trudności. Wystarczy, że wybierzemy markę i model, jaki nam się najbardziej podoba. Reszta to tylko formalność.
Gdy jednak decydujemy się na zakup używanego samochodu sprawa się komplikuje. Jak kupić dobry używany samochód w atrakcyjnej cenie?

Najlepszy samochód? Czyli ten z zagranicy!

Wspaniale byłoby zawsze mieć możliwość zakupu używanego samochodu od zaufanego sprzedawcy. Taką osobą może być pierwszy właściciel auta, dobrze nam znany albo będący członkiem rodziny. Mamy wtedy prawie stuprocentową pewność, że nie kupujemy kota w worku. Ale takie sytuacje nie są normą. Okoliczności mogą zmusić nas do innych działań.
Często pozostaje nam zakup na giełdzie samochodowej lub w komisie. Jednak ceny nie zawsze są atrakcyjne, a stan techniczny pojazdu pozostaje zagadką. Nigdy nie mamy pewności, czy sprzedawca takiego samochodu nie sprowadził go zza granicy, by potem tanim kosztem go odremontować. Mógł być to samochód zalany przez powódź albo po poważnym wypadku.
Lepiej może sprowadzić auto na własną rękę?

Jaki kraj będzie najlepszy?

Mamy to szczęście, że sąsiadujemy z dużym rynkiem, gdzie samochody używane można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Mowa tutaj o Niemczech. Warto więc rozważyć sprowadzenie auta z Niemiec.

Jak sprowadzić samochód z Niemiec?

Dla wielu ludzi nawet w obecnych czasach wyprawa poza granice kraju wydaje się skomplikowana. Ale w rzeczywistości nie jest to takie trudne. Nasza zachodnia granica jest przecież otwarta i można ją swobodnie przekraczać. 
Jeśli bardzo nie chcesz wybierać się osobiście po upatrzony samochód, możesz to zlecić handlarzowi, ale wtedy musisz liczyć się z opłatą, jakiej sobie za tę usługę zażyczy. 

Zrób to samodzielnie. To wcale nie jest trudne!

Oferty sprzedaży używanych samochodów w Niemczech możesz przejrzeć w domu. Wielu prywatnych właścicieli ogłasza chęć sprzedaży swojego używanego samochodu w sieci. Jeśli znasz podstawy języka niemieckiego, to jest to już dziecinnie proste. Brak znajomości języka też nie jest przeszkodzą. Istnieją polsko lub angielskojęzyczne portale, na których skatalogowane są oferty sprzedaży bezpośrednich od niemieckich właścicieli. 

Jedziemy po samochód do Niemiec!

Znalazłeś już interesujące cię auto. Zapoznałeś się ze zdjęciami i opisem jego stanu technicznego, czas więc wyruszyć w drogę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dodatkową gotówkę na koszta podróży oraz inne nieprzewidziane wydatki. 
Na miejscu dokładnie obejrzyj samochód. Wynegocjuj możliwość jazdy testowej. Jeśli się na tym nie znasz skorzystaj z pomocy rzeczoznawcy lub stacji diagnostycznej. Każda usterka lub drobna wada to okazja do negocjacji niższej ceny.

Wracamy do domu

Jak sprowadzić auto z Niemiec? Wracać samodzielnie, czy może lepiej wynająć lawetę? Z pewnością wygodniej byłoby zlecić powrót komuś innemu, ale nic za darmo. Wynajęcie lawety to koszt około 250-300 złotych za dzień. Lepiej więc wziąć ze sobą znajomego i wrócić do domu „na dwa samochody”.