Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Jak przetransportować kaloryfer?

14 czerwca 2019 Jak przetransportować kaloryfer

Każdy z nas musi czasami przetransportować z punktu A do punktu B przedmioty, których waga i rozmiar wychodzą poza przyjęte standardy. Takie przesyłki są wyjątkowo uciążliwe, ale nie zmienia to faktu, że muszą być wykonane. Taka potrzeba pojawia się często w czasie remontów. To okres, w którym przewozi się meble, lodówki, piece… No, właśnie – a jak przetransportować kaloryfer?

Przygotowanie

Kaloryfer nie nadaje się do transportu bezpośrednio po zdemontowaniu go ze ściany. Trzeba go koniecznie zabezpieczyć, bo każdy odprysk może zmniejszyć funkcjonalność tego sprzętu. Oczywiście, obniży też jego walory estetyczne. Nowe grzejniki powinny być właściwie opakowane przez producenta. W przypadku używanych, należy zająć się tym samodzielnie. Pierwszy krok to upuszczenie wody aż do ostatniej kropli. Następnie, kaloryfer trzeba bardzo dokładnie oczyścić. Inaczej, mógłby zabrudzić auto, w którym będzie przewożony. Wszystkie drobne elementy, takie jak np. nakrętki, najlepiej jest całkowicie odkręcić i schować w osobnym kartoniku. Dzięki temu, na pewno się nie zgubią. Sam kaloryfer należy koniecznie owinąć w tekturę i folię bąbelkową. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie większych kawałków styropianu. Ważne, by ochronna warstwa była dość gruba by właściwie zabezpieczyć ładunek. Jeśli warunek ten jest spełniony, to kaloryfery można układać nawet piętrowo na paletach. Na koniec należy je wszystkie spiąć razem.

Bagażnik lub przyczepka

Pojedyncze grzejniki bez trudu zmieszczą się w bagażniku standardowego auta osobowego. Najlepiej jest przewozić je w pozycji poziomej, ale nie jest to koniecznością. Tak po prostu jest bezpieczniej. Leżący kaloryfer nie może upaść podczas hamowania i uszkodzić się. Ta sama zasada dotyczy innych przedmiotów o sporym gabarycie. W wypadku transportu kaloryferów na przyczepce, należy koniecznie pamiętać o zabezpieczeniu ich pasami. Gwarantują one, że przedmioty te nie będą się przesuwały i poruszały w czasie jazdy. Takie ruchy mogłyby doprowadzić do uszkodzenia przewożonych przedmiotów. Warto też pamiętać, że kaloryfery są bardzo ciężkie. Jeśli nie będą właściwie przymocowane to mogą stanowić zagrożenie dla innych przewożonych towarów oraz dla znajdujących się w pobliżu ludzi. 

Profesjonalna firma

Jeśli jednak trzeba przewieźć kilka kaloryferów to zwykły bagażnik na pewno będzie zbyt mały. W takim wypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przewozowej. Bardzo często, umożliwiają one ułożenie kaloryferów na palecie – jeden na drugim – a następnie przewiezienie ich wózkiem widłowym. Dzięki temu, nikt nie musi dźwigać ciężkich przedmiotów. Załadunek i rozładunek odbywa się szybko i sprawnie. Decydując się na korzystanie z usług firmy przewozowej warto też dowiedzieć się, co wchodzi w zakres ceny. Są firmy, które nie tylko transportują, ale także pomagają zapakować i zabezpieczyć przewożony towar. Profesjonaliści najlepiej doradzą jak zadbać o bezpieczeństwo, bo mają doświadczenie w świadczeniu podobnych usług.

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

auto dla osoby niepełnosprawnej
transport mebli
Tesla

Jesteś zainteresowany reklamą?