24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Pakowarki
Przemysł

Pakowarki – rodzaje, zastosowanie i korzyści z używania maszyn

Usprawnienie pracy fizycznej odbywa się dzisiaj ze sporym udziałem różnego rodzaju urządzeń. W transporcie lub podczas umieszczania towaru na paletach nieocenione są maszyny pakujące. Czym się charakteryzują?

 Pakowarka – do czego służy? Co to za urządzenie? 

Pakowarka to urządzenie, które najczęściej kojarzy się z gastronomią. To właśnie w tej branży wykorzystuje się pakowarki próżniowe, które pozwalają usunąć powietrze z folii, przez co żywność nie jest narażona na działanie szkodliwych mikroorganizmów. Sprzęty pakujące to także urządzenia, które usprawniają ładunek większego asortymentu umieszczanego na paletach. Można domyślić się, że zabezpieczenie sporej wielkości towaru jest dość czasochłonne – czasem nawet trudne do wykonania (zwłaszcza, jeśli paleta jest bardzo wysoka). Urządzenia tego typu pozwalają na pewne i szybkie zapakowanie produktów bez konieczności martwienia się o niedostateczne ich zabezpieczenie.


 Przydatne dla małych i dużych przedsiębiorstw 

Różnego rodzaju owijarki palet, automatyczne zaklejarki kartonów i inne urządzenia pakujące sprawdzają się w wielu miejscach pracy. Wbrew pozorom, nie są potrzebne jedynie w większych przedsiębiorstwach, w których trzeba obsłużyć sporą liczbę klientów. Choć w takich miejscach zwykle szczególnie docenia się pomoc technologiczną, małe firmy również mają niemały pożytek z używania pakowarek w codziennej pracy. Urządzenia te mogą w dużym stopniu wyręczyć pracowników i przyspieszyć realizację planów. Zdaje się, że mniejsze przedsiębiorstwa widzą w tym sposób na zwiększenie wydajności pracy, gdy liczba pracowników nie jest zbyt duża. Zobacz więcej na https://pakowarka.pl.


Jakie zastosowanie mają maszyny pakujące?

Urządzenia pakujące zwykle mają zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych i innych podobnych miejscach. Warto zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów sprzętów tego typu. Dzięki temu można dobrać te, które najbardziej sprawdzają się w danej branży. W grupie owijarek do palet wymienia się m.in. automatyczne, ramieniowe, samojezdne, stołowe, nierdzewne, a także przeznaczone do użytku w chłodni. Zwykle nie jest trudno dopasować pakowarki do standardowych palet, jednak warto zachować ostrożność podczas wyboru urządzenia. Nieodpowiednio dobrana owijarka do palety o niestandardowych rozmiarach lub nietypowym ułożeniu towaru na niej może nie zabezpieczyć w wystarczający sposób przesyłki. Jeśli więc towar wystaje poza końce palety, jest wyjątkowo wysoko ułożony lub umieszczony w inny nieszablonowy sposób, lepiej wybrać do pakowania urządzenie, które sprosta tym wyjątkowym wymaganiom. Warto zaznaczyć, że korzystanie z urządzeń pakujących pozwala zaoszczędzić aż do ponad 60% folii.