Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Jak działa zbiornik czynnika chłodniczego?

8 października 2020

Budowa anatomiczna każdego zbiornika posiada w składzie rury stalowe. Tak naprawdę wszystko zależy od pojemności. Zbiornik czynnika chłodniczego dzieli się na pionowy i poziomy. W przypadku zbiorników czynnika chłodniczego poziomego możemy wyodrębnić ręczny zawór odcinający. Jest on zlokalizowany przy wylocie. Niektóre z nich wyposażone zostały dodatkowo we wziernik, a także wskaźnik określający poziom cieczy. Od czego uzależniona jest zatem wielkość zbiornika czynnika chłodniczego w tym konkretnym przypadku? Przede wszystkim od wielkości czynnika całego układu, w którym to gromadzi się czynnik chłodniczy wewnątrz układu. Takie rozmieszczenie poszczególnych elementów pozwoli na naprawę bez konieczności używania czynnika.

Jak odpowiednio dobrać zbiornik czynnika chłodniczego?

Bardzo często zdarza się tak w praktyce życia codziennego, że lekceważymy zbiornik czynnika chłodniczego. Najczęściej zdarza się tak w przypadku, gdy mamy do czynienia z małymi instalacjami. Istotne jest, aby dobrać wszystko indywidualnie z przeznaczeniem do konkretnej instalacji. Należy pamiętać, że instalacja jak kobieta każda jest inna. Jeżeli weźmiemy pod uwagę producentów agregatów i wartościami, jakimi się kierują, to okaże się, że każdy rodzaj zbiornika czynnika chłodniczego jest po prostu zbyt mały. Nie ma sensu sugerować się podanymi wartościami w przypadku instalacji pompowych. Zadaniem każdego zbiornika czynnika chłodniczego jest zmieszczenie freonu z instalacji oraz miejsce dogodne dla zachowania przestrzeni roboczej.

Jak odpowiednio napełnić zbiornik czynnika chłodniczego?

Obecnie pojawiające się na rynku komponenty służące do klimatyzacji oraz chłodnictwa przemysłowego są bardzo wszechstronne, odpowiednio skonsolidowane, oraz dostosowane do potrzeb konkretnego Klienta. Tak jest również w przypadku zbiorników czynnika chłodniczego, w tym przypadku niezwykle ważne jest perfekcyjne jego napełnienie. Ciepło powinno być przejmowane optymalnie. Stopień nagrzania pary można regulować w zależności od potrzeb zbiornika czynnika chłodniczego, która wzrasta wraz ze zwiększającym się obciążeniem. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, między innymi na: ustawienie iglicy w dyszy, poziom cieczy, a także na położenie danego punktu rosy, dzięki któremu możemy zaobserwować przepływ dotyczący fazy gazowej czynnika. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyższe stopnie obciążenia, wówczas zauważymy istotną kwestię dotyczącą napełnienia parownika, która z pewnością będzie większa. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem dotyczącym obciążenia cieplnego zwiększa się także stopień przegrzania.

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wytaczarki
tworzywa sztuczne odporne na korozje
Jak wybrać koła przemysłowe

Jesteś zainteresowany reklamą?