Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

5 łatwych sposobów na obniżenie kosztów paliwa w samochodzie

27 lutego 2020

Paliwo jest nieodłącznym elementem większości samochodów. Co zrobić aby obniżyć koszt paliwa? Poniżej podajemy 5 ciekawych wskazówek pomagających zmniejszyć nasze wydatki.

Zobacz, jak prowadzisz

Zmniejszenie ilości pokonywanych kilometrów jest łatwym sposobem na zmniejszenie kwoty wydawanej na paliwo. Ale nie zawsze jest to możliwe. Zamiast tego pomyśl o zmianie techniki jazdy. Najlepszym sposobem na to jest uniknięcie gwałtownego hamowania, gwałtownego przyspieszania i nadmiernej prędkości. Jazda z prędkością 70km/h zużywa o 9% więcej paliwa niż jazda z prędkością 60 km/h, a 15% więcej niż jazda z prędkością 50 km/h. Niewłaściwy bieg i naprężenie silnika zużyją również więcej paliwa.

Sprawdź opony

Przeprowadzaj cotygodniowy lub dwutygodniowy przegląd opon, aby upewnić się, że opony są napompowane do właściwego ciśnienia. Spadek ciśnienia w oponach o zaledwie 0, 4 bara może zwiększyć zużycie paliwa nawet o 20%.

Wyłącz klimatyzację

Staraj się unikać klimatyzacji wszędzie tam, gdzie to możliwe, ponieważ może to zwiększyć zużycie paliwa nawet o 25%. Zamiast tego bardziej efektywne jest otwieranie szyb samochodowych – chyba że podróżujesz z prędkością większą niż 100 na godzinę, gdy wytworzony opór jest tak duży, że lepiej jest włączyć klimatyzację.

Pozbądź się nadwagi

Niepotrzebne wożenie przedmiotów w bagażniku i bagażnik dachowy oznacza, że ​​zużywasz więcej paliwa. W rzeczywistości na każde dodatkowe 25 kg masy samochodu, zużycie paliwa wzrośnie o 1%. Przed wyruszeniem sprawdź, co jest w samochodzie, i usuń wszystko, czego nie potrzebujesz.

Wyszukuj tańsze paliwo – ostrożnie

Ile płacisz za tankowanie, zależy od używanej stacji benzynowej, więc warto się rozejrzeć za innymi stacjami. Tylko pamiętaj że jeśli jedziesz drogą do bardziej oddalonej tańszej stacji benzynowej, możesz wydać na sam dojazd więcej niż zaoszczędzisz na paliwie.

tradetrans.pl

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto wybrać poleasingowe auto
Adaptacja skrzyni ZF w BMW
skup aut Gdańsk

Jesteś zainteresowany reklamą?