24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Transport drobnicowy vs transport całopojazdowy
Transport

Transport drobnicowy vs transport całopojazdowy – który z nich wybrać?

Realizacja przewozu towaru może przebiegać w zróżnicowany sposób, gdyż ładunki możemy różnie formować, jak i transportować z wykorzystaniem odpowiednich pojazdów, np. palety na naczepach. Natomiast sam sposób przewożenia towaru może zależeć od różnych jego ilości, jak i układu. To jedne z kluczowych informacji, od których zależy, jaki rodzaj transportu będzie najbardziej opłacalny. Pozostałe to czas dostarczenia do miejsca przeznaczenia i rodzaj produktów. Przeczytaj, jak firma spedycyjna z Krakowa może pomóc Ci w doborze odpowiedniego rozwiązania spośród dwóch najbardziej popularnych: transportu drobnicowego i transportu całopojazdowego.

ALFA SPED firma spedycyjna – Kraków

Nasza firma spedycyjna, ALFA SPED, oferuje pełen zakres usług związanych z transportem całopojazdowymtransportem drobnicowym w Krakowie. Posiadamy specjalistyczne pojazdy, które z łatwością dopasujemy do rodzaju i rozmiaru ładunku. Nasz tabor jest nowoczesny i zapewnia dostarczenie ładunku do miejsca docelowego sprawnie i w bezpieczny sposób, co jest dla nas priorytetową sprawą. Działamy profesjonalnie, a nasze 25-letnie doświadczenie w branży TSL pozwala na dobranie klientom odpowiedniego rozwiązania w zależności od rodzaju przewożonego towaru.

Transport drobnicowy Kraków

Transport drobnicowy (LTL) nie wypełnia całej powierzchni ładunkowej. Wybór tego rozwiązania może okazać się dla Ciebie korzystny cenowo, jeśli towaru jest niewiele, a szybkość dostawy nie jest istotna. Dostawa do miejsca docelowego przeplatana jest doręczeniami do innych odbiorców. Wykonujemy usługę transportu drobnicowego w Krakowie, dzięki czemu wspieramy lokalnych przedsiębiorców w płynnych i terminowych dostawach towaru do ich sklepów.

Transport całopojazdowy

Jeśli szybkość dostawy i możliwość przewiezienia dużej ilości ładunku, to najważniejsze kryteria – transport całopojazdowy (FTL) będzie dla Ciebie idealną usługą. Zaletą tego wyboru jest dostarczenie ładunku bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy, gdyż z reguły cała powierzchnia ładunkowa zostaje zapełniona towarem dla jednego klienta. Transport całopojazdowy realizujemy za pomocą standardowych i specjalistycznych naczep, jak chłodnie, naczepy izotermiczne czy naczepy o niskiej masie własnej, które znajdziesz w naszej ofercie.

Jesteś zainteresowany realizacją transportu całopojazdowego lub transportu drobnicowego dla swoich towarów? Koniecznie skontaktuj się z nami! Nasz zespół przygotuje dla Ciebie idealne rozwiązanie, „szyte na miarę”!