24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

magazyn
Transport

Jakie są największe zalety wynajmu magazynu w Gdyni?

Wiele firm w celu optymalizacji kosztów działalności, zamiast inwestować we własne obiekty magazynowe, decyduje się na ich długoterminowy wynajem. To doskonały wybór nie tylko dla firm logistycznych, ale także handlowych, a nawet produkcyjnych. Zaletą tego rozwiązania jest także duża dostępność nowych obiektów powstających w niezwykle ciekawych lokalizacjach. Przykładem jest Trójmiasto. Wynajmując magazyn w Gdyni, można sporo zyskać. Jakie są największe korzyści z wynajmu takiego obiektu?

Bliskość portów z wyjściem na rynki światowe

Największym atutem trójmiejskiego rynku magazynowego jest bezpośredni dostęp do największych polskich portów. Przedsiębiorstwa wynajmujące magazyny w okolicach Gdyni to zatem przede wszystkim firmy specjalizujące się w handlu międzynarodowym, otwierające tu swoje centra dystrybucyjne. To także firmy logistyczne i przedsiębiorstwa zajmujące się nieuciążliwą produkcją, działające w wielu różnych branżach. Magazyn w Gdyni to nie tylko okno na świat, ale i całą Polskę. Dzięki biegnącej w kierunku Warszawy drodze ekspresowej S7 i przebiegającej przez cały kraj w kierunku Czech autostradzie A1 Gdynia stała się niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokalizowania nowych inwestycji i to zarówno dla polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorstw. Co ważne, wynajęcie nowego obiektu magazynowego w regionie jest coraz łatwiejsze za sprawą dość szybko powiększającej się nowoczesnej bazy magazynowej.

Nowe obiekty na miarę potrzeb współczesnych odbiorców

Poza kwestią atrakcyjnej lokalizacji sporym atutem dla firm planujących wynająć magazyn w Gdyni jest nowoczesny charakter dostępnych obiektów. W okolicach Trójmiasta w ostatnich latach powstało wiele nowych parków magazynowych oferujących niezwykle nowoczesną przestrzeń magazynową wraz z dedykowanym jej zapleczem socjalnym i biurami. To obiekty spełniające najwyższe standardy, dopasowane do specyficznych potrzeb współczesnych odbiorców, w tym międzynarodowych operatorów logistycznych i znanych na całym świecie korporacji. Duży popyt na magazyny w Gdyni sprawia jednak, że wynajęcie pożądanej powierzchni magazynowej o ściśle określonym standardzie wyposażenia nie zawsze jest łatwe.

Wiele firm poszukujących dla siebie nowego obiektu, decyduje się na skorzystanie z pośrednictwa wyspecjalizowanych firm doradczych. Takie podmioty znają lokalny rynek i potrafią pomóc w znalezieniu magazynu w Gdyni o określonej specyfikacji technicznej. Dodatkowo takie firmy pomagają także w podpisaniu korzystnej umowy wynajmu, co jest niezwykle pożądaną opcją z punktu widzenia każdego inwestora.