24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Transport

Firma do transportu maszyn – jak wybrać najlepszą?

Stoisz przed koniecznością przetransportowania maszyn, całej linii produkcyjnej lub innego rodzaju wartościowego sprzętu o dużych gabarytach? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firmy, która świadczy tego rodzaju usługi. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy współpracy, aby transport maszyn przebiegł terminowo, bez zakłóceń i przede wszystkim bezpiecznie.

Transport maszyn – po pierwsze bezpieczeństwo

Zlecając transport maszyn, w pierwszej kolejności chcesz się upewnić, że będzie on bezpieczny. Uszkodzenie sprzętu podczas przewozu może mieć bowiem bardzo przykre konsekwencje. Dlatego upewnij się, że wybrany usługodawca dysponuje odpowiednią flotą pojazdów, sprzętem do załadunku i rozładunku oraz akcesoriami, takimi jak pasy transportowe, które pozwalają na unieruchomienie ładunku na naczepie lub przyczepie. Powinien udzielić Ci wszelkich informacji na ten temat.

Warto zwrócić również uwagę na sposób zabezpieczania ładunku do przewozu. Usługodawca z pewnością nie powinien oszczędzać na tym aspekcie, stosując dodatkowe elementy chroniące m.in. ostre krawędzie maszyn, co zapobiega przetarciu pasów. Transport maszyn ciężkich czy urządzeń przemysłowych może wymagać zastosowania kątowników, rękawów ochronnych, łańcuchowych odciągów, zawiesi linowych lub łańcuchowych itd. Zatrudniana przez ciebie firma powinna dysponować takim sprzętem i wiedzieć, jak go używać.

Transport maszyn budowlanych i przemysłowych zgodnie z przepisami

Transport maszyn przemysłowych może wymagać uzyskania wielu pozwoleń – szczególnie jeśli odbywa się na długiej, międzynarodowej trasie i dotyczy ładunku ponadgabarytowego. Firma nadzorująca przebieg przedsięwzięcia powinna odpowiednio wcześnie zająć się ich uzyskaniem. Ponadto należy się upewnić, że usługodawca ma licencję na wykonywanie transportu drogowego oraz ubezpieczenie. OC przewoźnika to w dzisiejszych czasach standard. Polisa stanowi zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które doprowadzą do uszkodzenia ładunku lub jego kradzieży. Pomocne często okazuje się też sporządzenie odpowiedniej dokumentacji przed przystąpieniem do transportu – w ten sposób po jego zakończeniu można łatwo potwierdzić lub wykluczyć uszkodzenie w przewozie.

Transport maszyn budowlanych

Transport maszyn wymaga odpowiednich zezwoleń i sprzętu. Tylko wówczas może odbywać się bezpiecznie. Dodatkową ochronę klientowi firmy transportowej zapewnia ubezpieczenie – warto się upewnić, czy jego kwota jest odpowiednio wysoka.

Transport maszyn budowlanych – cennik nie jest najważniejszy

W przypadku transportu maszyn przemysłowych, budowlanych lub innego kosztownego sprzętu, warto kierować się nie cennikiem, a przede wszystkim jakością usług. Ryzyko w przypadku korzystania z taniej firmy transportowej jest bowiem zbyt duże. Uzyskanie niezbędnych uprawnień i pozwoleń potrzebnych do świadczenia tego rodzaju usług bywa bardzo kosztowne, podobnie jak zakup najwyższej jakości sprzętu. Nie warto zapominać również o wykwalifikowanej kadrze – to ona upewni się, że transport maszyn ciężkich przebiegnie bez najmniejszego zgrzytu, dokładnie planując realizację przedsięwzięcia i odpowiednio dobierając stosowane środki. Tymczasem zatrudnienie doświadczonego pracownika również kosztuje. To zaś oznacza, że usługi transportu maszyn nie mogą być zbyt tanie.

Na koniec warto przyjrzeć się dotychczasowym realizacjom firmy oraz opiniom byłych klientów – to najlepsza rekomendacja. Jeśli usługodawca wykonywał z powodzeniem skomplikowane zadania, nie ma podstaw, by sądzić, że nie poradzi sobie z transportem maszyn przemysłowych realizowanym na rzecz Twojej firmy. Doświadczony wykonawca chętnie pochwali się swoimi osiągnięciami, przedstawiając konkretne przykłady oraz referencje. Sprawdź naszą ofertę na https://eurelo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.