24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

kartonowanie maszynowe
Budownictwo

Czym jest i kiedy warto zainwestować w kartonowanie maszynowe?

Kartonowanie jest jednym z etapów procesu przetwórczego bądź też produkcyjnego, który niejednokrotnie traktowany jest po macoszemu, jednakże, który okazuje się być niezwykle istotny, szczególnie jeżeli mówimy o zmniejszaniu ryzyka uszkodzenia oferowanych konsumentom towarów. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że kartonowanie polega na pakowaniu wykonanych wyrobów różnorakiej maści w specjalne opakowania kartonowe, które to pozwalają na minimalizację prawdopodobieństwa ich zniszczenia czy też deformacji na skutek uszkodzeń mechanicznych.

Karton okazuje się być również niezwykle przydatny, jako że chroni towar przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i wahań temperatur. Nie bez znaczenia pozostaje także, iż mogą zostać na nim naniesione elementy identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa, co z kolei bezpośrednio przełoży się na zwiększenie świadomości marki wśród konsumentów, a co za tym idzie – maksymalizację zysków generowanych przez dane przedsiębiorstwo.

 Kartonowanie – na czym polega?

Jeszcze do niedawna kartonowanie przeprowadzane było przez pracowników ręcznie, bądź też przy niewielkim wsparciu wyspecjalizowanych urządzeń. Obecnie jednak proces ten może zostać całkowicie zautomatyzowany i skomputeryzowany, a wszystko to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kartoniarek. Działają one w sposób bezobsługowy, co oznacza, że po ich zamontowaniu jako elementu linii produkcyjnej wystarczy wprowadzenie odpowiednich ustawień z poziomu panelu sterowania, a maszyna wykonywać będzie mogła powierzone jej zadania przez wiele kolejnych cykli…pod warunkiem oczywiście, że będzie miała ona dostęp do wystarczającej ilości surowca z którego powstawać będą mogły kolejne kartony.

Zainwestuj w kartoniarki

Naszym zdaniem jak najbardziej warto zainwestować w kartoniarki, jako że pozwalają one na znaczne ograniczenie zaangażowania zatrudnionych pracowników, którzy to będą mogli zostać przesunięci do wykonywania bardziej wymagających, jednakże jednocześnie mniej powtarzalnych oraz bardziej satysfakcjonujących zawodowo zadań. Urządzenia takie mogą także pracować z szybkością, z którą nie będzie w stanie zrównać się nawet najbardziej doświadczona osoba zatrudniona w firmie, co z kolei zagwarantuje, że podczas każdego cyklu opakowanych zostanie więcej produktów, zwiększając tym samym możliwości sprzedaży gotowych towarów do sklepów bądź też bezpośrednio do konsumentów docelowych.

Inwestycja w omawianą dziś maszynę z pewnością nie będzie należała do najmniejszych, jednakże analizy i badania prowadzone przez ekspertów z branży jasno pokazują, iż ten jednorazowy wydatek dość szybko się zwróci, a następnie urządzenie będzie jedynie na siebie zarabiać, pakując produkty w sposób powtarzalny, dokładny i bardzo szybki. Jeżeli dodatkowo zaopatrzymy się w kartoniarkę oferowaną przez renomowane przedsiębiorstwo, możemy mieć pewność, że do absolutnego minimum będą mogły zostać ograniczone wszelkie prace konserwacyjno-naprawcze, jako że urządzenie przez wiele kolejnych miesięcy nie będzie wykazywało choćby najmniejszych śladów zużycia!