Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Co daje wdrożenie regałów wspornikowych?

16 grudnia 2020 regały wspornikowe

Nowoczesny magazyn to miejsce, w którym wszystko musi działać doskonale. Wdrożenie regałów wspornikowych to gwarancja poprawy funkcjonowania przestrzeni magazynowej, w której przechowywane są materiały dłużycowe.

Czym są regały wspornikowe i jaka jest ich funkcja?

Regały wspornikowe są stosowane przeważnie w magazynach, które zajmują się składowaniem drewna, profili stalowych i innych materiałów wielkowymiarowych. Długość takich artykułów nie pozwala na przechowywanie ich z wykorzystaniem standardowych rozwiązań. Nowoczesne regały wspornikowe są montowane na specjalnych słupach, które zapewniają znakomitą nośność. Tego typu rozwiązania są połączone z podłogą śrubami rozporowymi, przez co odznaczają się doskonałą stabilnością. To zaawansowane projekty, które są wdrażane w coraz większej liczbie magazynów z różnych branż.

Zapotrzebowanie na regały wspornikowe w ostatnich latach utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co jest efektem modernizacji sieci logistycznych i łańcuchów dostaw w wielu firmach. W dobie handlu e-commerce systemy magazynowania materiałów związanych z różnymi sektorami – w szczególności budowlanym i meblarskim – znacząco się rozwinęły. Przygotowaliśmy listę trzech najważniejszych korzyści, które płyną z zastosowania regałów wspornikowych w magazynie.

Regały wspornikowe to gwarancja redukcji czasu wprowadzenia produktu na rynek

Parametr time-to-market jest kluczowy we współczesnym biznesie, a jego zmniejszenie pozwala na zdobycie nowych klientów. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pośrednikiem, czy wykorzystujemy materiały dłużycowe we własnej produkcji, warto mieć na uwadze, że łańcuch dostaw musi być stale zasilany. Odpowiednie rozwiązania pozwalają na utrzymanie stabilnej produkcji i możliwości realizacji bardzo indywidualnych projektów.

Na rynku widzimy dwa bardzo ważne trendy – klienci chcą otrzymywać produkty natychmiast, a przy tym rozwiązania muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dysponując odpowiednio zaawansowanym magazynem, będziemy w stanie bardzo szybko obsługiwać zamówienia. Wdrożenie regałów wspornikowych zdecydowanie usprawnia działanie przestrzeni magazynowej. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, umożliwić klientom szybkie reagowanie na zmiany, usprawnić realizację zamówień i zapewnić stabilną produkcję.

Poprawa bezpieczeństwa na hali magazynowej

Możliwość przyśpieszenia produkcji jest bardzo istotna, jednak musimy pamiętać także o pracownikach. Normy BHP nie zawsze są stuprocentową gwarancją bezpieczeństwa, a niezmodernizowane magazyny to bardzo trudne środowisko do pracy. Gdy przestrzeń jest źle zorganizowana, kadra może na co dzień zmagać się nie z wymagającymi, profesjonalnymi zajęciami, a podstawowymi problemami, takimi jak znalezienie danego produktu w magazynie. Jeśli zadbamy o odpowiedni system składowania, na przykład wykorzystując regały wspornikowe, możemy bez problemu zapewnić kadrze bezpieczeństwo i pozwolić im zająć się tym, co faktycznie ważne.

Regały wspornikowe pozwalają zredukować szanse na uszkodzenie ładunku

Regały wspornikowe umożliwiają bardzo bezpieczne przechowywanie materiałów dłużycowych. Wydzielenie ich na odpowiednie sekcje to prosty sposób na stworzenie skutecznego i przejrzystego systemu składowania. Gdy dodamy do tego wdrożenie nowoczesnych wózków, możemy sprawnie zarządzać magazynem i transportować produkty bez obaw o ich uszkodzenia. Składowanie materiałów w nieodpowiedni sposób może prowadzić do wystąpienia różnych defektów, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego łańcucha dostaw, a tym samym wydajność procesów produkcji. Regały wspornikowe zmniejszają ryzyko wystąpienia takich sytuacji.

Redakcja 24cargo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kółka do wózków przemysłowych
szkło techniczne
Jaka powinna być pojemność wanny wychwytowej

Jesteś zainteresowany reklamą?