24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Antresole magazynowe
Budownictwo Przemysł

Antresole magazynowe, czyli świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynu

Optymalne wykorzystanie magazynu to jeden z priorytetów w logistyce magazynowej. Często jest tak, że właściciel lub najemca dysponuje magazynem o dużej kubaturze, którego powierzchnia w znacznej mierze pozostaje niezagospodarowana. W takich warunkach idealnie sprawdzają się antresole magazynowe, o których piszemy w naszym artykule.

Czym są antresole magazynowe?

Antresole magazynowe to specjalny rodzaj regałów przeznaczonych do przechowywania różnego rodzaju towarów na wysokości, w tym pod samym sufitem. Pozwala to zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest szczególnie korzystne w magazynach o dużej kubaturze.

Antresola jest wyposażona w schody, dzięki czemu pracownicy magazynu mają swobodny dostęp do towarów. Takie konstrukcje stosuje się wtedy, gdy nie ma już możliwości dostawienia kolejnych standardowych regałów, natomiast w magazynie wyraźnie zaczyna brakować miejsca.

Warto przy tym wspomnieć, że antresole magazynowe to konstrukcje modułowe, a więc można je dopasować do dowolnego magazynu.

Antresola magazynowa do magazynu o dużej kubaturze

Antresole magazynowe stanowią standardowy element wyposażenia największych magazynów, zwykle będąc uzupełnieniem dla regałów wysokiego składowania. Gdy mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, natomiast ta na środku magazynu pozostaje niewykorzystana z uwagi na konieczność zachowania ciągów komunikacyjnych, to zastosowanie antresoli może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Antresola w żaden sposób nie ograniczy użyteczności magazynu, nie będzie przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków, natomiast znacząco zwiększy potencjał danego pomieszczenia do przechowywania w nim kolejnych towarów.

Antresola magazynowa do małego magazynu

Choć antresole magazynowe są kojarzone przede wszystkim z największymi magazynami, w tym wysokiego składowania, to śmiało można rozważyć zastosowanie takiej konstrukcji w znacznie mniejszym pomieszczeniu magazynowym.

Ma to sens zwłaszcza wtedy, gdy obecnie posiadany magazyn rzeczywiście przestał spełniać oczekiwania przedsiębiorcy w zakresie pojemności, przestronności oraz funkcjonalności. Budowa nowego magazynu czy wynajęcie większej powierzchni wiążą się z bardzo wysokimi kosztami, a także stanowią olbrzymie wyzwanie logistyczne. Dlatego warto się zastanowić,  czy antresola magazynowa nie rozwiąże, przynajmniej na jakiś czas, problemu braku miejsca na składowanie kolejnych towarów.

Najważniejsze zalety antresol magazynowych i korzyści z ich stosowania

Antresole magazynowe przede wszystkim mogą rozwiązać problem niedostatecznej ilości miejsca do składowania towarów w obecnym magazynie. Pozwalają wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń i tym samym uchronić przedsiębiorcę przed bardzo wysokimi kosztami związanymi z rozbudową lub wręcz zmianą obecnego magazynu.

Do zalet antresol magazynowych zaliczymy również ich uniwersalność (można je stosować w niemal każdym magazynie) oraz bezproblemowy montaż, który nie musi wcale wymagać diametralnej zmiany obecnego układu magazynu. Antresole mogą znakomicie uzupełnić już posiadane regały magazynowe.

Gdzie można zamówić antresolę magazynową?

Antresole magazynowe to konstrukcje stalowe, które z reguły produkuje się na indywidualne zamówienie, dopasowując je do konkretnych warunków, ilości dostępnego miejsca, a także przewidywanego sposobu eksploatacji. Na rynku dostępne są również gotowe, uniwersalne konstrukcje, w tym antresole magazynowe z drugiej ręki.

W wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa pomogą Ci eksperci spółki LTM – czołowego dystrybutora regałów i antresol magazynowych, dostarczającego konstrukcje renomowanych producentów klientom w całej Polsce. Z pełną ofertą LTM możesz się zapoznać na stronie ltm-regaly.pl.