24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

najlepsze palety plastikowe na rynku
Budownictwo

Zrezygnuj z drewnianych rozwiązań. Postaw na najlepsze palety plastikowe na rynku

Palety plastikowe cieszą się ogromną popularnością i regularnie sięga po nie coraz więcej firm. Trudno się temu dziwić, bo dzięki użyciu tworzyw sztucznych palety te zyskały wiele atrakcyjnych zalet i funkcjonalności i zdecydowanie prześcigają palety drewniane. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a jedną z ich największych zalet jest duża ładowność. 

Plastikowe palety wykonane z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzą się w każdych warunkach, a możliwości ich wykorzystania jest o więcej niż palet drewnianych. Znajdują zastosowanie w dziesiątkach branż, a do tego są niezwykle atrakcyjne cenowo i dostępne w różnych wersjach dostosowanych do potrzeb użytkowników. 

Palety plastikowe wykonane z tworzywa sztucznego – zalety

Zalety palet plastikowych zlokalizowane są na kilku różnych poziomach. Warto wziąć tu pod uwagę zarówno materiał ich wykonania, jak i wiele wariantów do wyboru, możliwość ich dostosowania do każdej firmy, a także aspekty funkcjonalne. Dzięki temu wszystkiemu palety plastikowe sprawdzają się zarówno w przemyśle spożywczym, jak i w branży logistycznej czy transporcie i przechowywaniu różnorodnych produktów. 

Plastikowe palety różnego typu

Potrzebne są Ci palety ażurowe czy pełne? O dużych rozmiarach czy niewielkie? Plastikowe rozwiązania są dostosowane do każdego rodzaju zastosowań, z myślą o różnorodnych branżach. Dzięki temu każdy klient na pewno znajdzie wśród nich najlepsze rozwiązanie dla siebie. 

Zależnie od potrzeb, np. do transportu artykułów spożywczych użyć można palet plastikowych medium, jak i heavy. Pierwsze doskonale sprawdzą się przy ładunkach średniej ciężkości, a druga opcja – dzięki swojemu wzmocnieniu – poradzi sobie nawet z ładunkami o ponadprzeciętnej wadze. 

Dodatkowo palety z tworzywa sztucznego bardzo łatwo dostosować do brandingu firmy. Mogą być produkowane w określonej kolorystyce, zgodnej np. z barwami firmy. Nie ma problemu również z ich indywidualnym oznakowaniem, choćby poprzez logo. 

Wykonane z tworzyw sztucznych palety do higieniczne rozwiązanie do każdego zakładu

Palety plastikowe umożliwiają łatwe utrzymanie wysokiego poziomu higieny, dzięki czemu chętnie stosowane są w firmach i na obszarach wymagających szczególnego przestrzegania zasad czystości. Zależnie od modelu, nie tylko pomagają w utrzymaniu czystości, ale mogą być też dostosowane do kontaktu z żywnością czy specyficznymi produktami wymagającymi najwyższej jakości. 

Doświadczony producent palet plastikowych gwarantuje też produkty odporne na niskie temperatury, zapewniające oszczędność miejsca, wygodne użytkowanie oraz ekologiczne rozwiązania. Produkty z tworzyw sztucznych wykonane są z materiału powtórnie przetworzonego, są więc przyjazne dla środowiska. Co więcej, doskonale współgrają z pojemnikami ESD. 

Dlaczego palety plastikowe są lepsze od palet drewnianych?

Wszystkie wymienione powyżej argumenty wskazują na wyższość palet plastikowych nad drewnianymi. Nie ma w nich gwoździ oraz drzazg, dzięki czemu przyjemniej się z nimi pracuje. Nie uszkadzają towarów oraz nie stanowią zagrożenia dla pracowników. 

Co więcej, produktów plastikowych nie trzeba poddawać wstępnej obróbce chemicznej, co jest konieczne w przypadku palet drewnianych. To mniejsze nakłady kosztów i czasu pracy, które lepiej spożytkować na pracę nad dalszym rozwojem firmy. 

Jeśli więc szukasz produktu o najdłuższym okresie trwałości, przystępnego dla środowiska i mogącego poszczycić się wysoką funkcjonalnością, postaw na palety plastikowe. Szybko zobaczysz, że to najlepsza decyzja, jaką mogłeś podjąć.