24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Filtr do wody BWT
Przemysł

Filtr do wody BWT

Chociaż jakość wody kranowej w ostatnich latach uległa znacznej poprawie i wielu miejscach taka woda nadaje się do spożycia, to wątpliwości budzi wciąż jej stan po kontakcie z instalacjami hydraulicznymi. Często zdarza się tak, że pomimo zdatności wody z kranu, nie nadaje się ona do picia ze względu na stan sieci wodociągowych, którymi jest dostarczana. Rdza, remont, awaria, stare elementy układy mogą powodować, że razem z wodą do Twojej szklanki trafi bród, piasek czy inne zanieczyszczenia. W takim wypadku warto chronić siebie i swoich domowników stosując filtr do wody BWT, który zapobiega przedostaniu się niechcianych cząstek i zapewnia krystalicznie czystą wodę. Takie rozwiązanie sprawdzi się również jeśli posiadasz własną studnię lub źródło z którego czerpiesz wodę. Gospodarstwa, które nie są podłączone do sieci wodociągowej komunalnej narażone są na znacznie gorszą jakość wody pitnej. Woda z innego źródła musi zostać poddana uzdatnianiu, ze względu na wysokie ryzyko zanieczyszczeń. 

Filtr do wody BWT dzięki swojej innowacyjnej budowie i koncepcji zapewnia wygodną i prostą obsługę. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno wtedy, gdy zaopatrujesz się w wodę we własnym zakresie, jak i podczas zadań specjalnych, takie jak wysokie ryzyko zanieczyszczenia wody niechcianymi substancjami chemicznymi: azotynami, żelazem czy innymi metalami ciężkimi, które mają potencjalnie negatywny wpływ na zdrowie. W takich wypadkach konieczne jest uzdatnianie wody w odpowiedni sposób, co zapewnia filtr do wody BWT

Jak działa filtr do wody BWT?

Filtry wody pitnej można porównać do działania sitka lub odwrotnej osmozy. Cząsteczki i substancje, które są większe od niż oczka sitka zatrzymują się na powierzchni filtra i nie przechodzą do przepuszczonej przez filtr wody. W sposób mechaniczny zostają zatrzymane na jego powierzchni filtra, który zapewnia tym sposobem czystą i higieniczną wodę. Podczas zakupu filtra do wody BWT warto zwrócić uwagę na gęstość filtra, która podawana jest w mikrometrach (μm). Standardowo, najlepsze filtry posiadają średnicę mniejszą od średnicy ludzkiego włosa. 

Konserwacja filtra zależna jest od jego rodzaju

Filtr do wody BWT może działać na zasadzie filtra wymiennego lub filtra z płukaniem wstecznym. Aby wybrać dla siebie najlepszy rodzaj warto skontaktować się z dystrybutorem filtru do wody BWT, np. https://dystrybutory.eu/. Specjaliści zajmujący się tym tematem z pewnością wybiorą najbardziej odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb, dbając o to, by posłużył Ci na lata. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.