24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Ciągniki siodłowe
Transport

Ciągniki siodłowe w atrakcyjnym wynajmie

Ciągniki siodłowe to pojazdy, które wykorzystywane są podczas transportu lądowego. Tego typu auta przewożą towary na bardzo znaczne odległości i dlatego muszą być trwałe, niezawodne oraz wygodne. Poza tym, nowoczesne ciągniki siodłowe powinny posiadać systemy zwiększające bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego pojazdu?

Jak wspomniano powyżej, nowoczesne ciągniki to narzędzia pracy, które pokonują tysiące kilometrów w zróżnicowanym terenie. Muszą one zatem posiadać odpowiednią moc, która sprosta wymaganiom związanych z koniecznością uciągu ciężkich naczep i plandek. Poza tym, nie można zapominać o tym, że kierowca pojazdu spędza w nim długie godziny. Kabina samochodu musi więc zapewniać mu komfortowe warunki, służące efektywnej pracy oraz wypoczynkowi. Wszystkie te wymagania spełniają nowoczesne ciągniki, które jednak są bardzo drogie.

Czy zakup pojazdu to jedynie rozwiązanie?

Zakup ciągnika siodłowego wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Z tego powodu wielu przedsiębiorców przyjmuje strategię polegającą na rozbudowie swojej floty pojazdów o najem. W tym przypadku otrzymują oni bowiem ciągniki, naczepy, plandeki, chłodnie czy inne tego typu niezbędne narzędzia pracy, a jednocześnie nie muszą oni ponosić wysokich kosztów związanych z ich zakupem. Co ważne, godne polecenia podmioty oferujące i realizujące tego typu wynajem oferują szeroki wybór nowoczesnych i komfortowych pojazdów w bardzo dobrej cenie. Umowy w tym przypadku są przejrzyste, a wynajem cechuje minimum formalności.    

Jakie zalety wiążą się z najmem ciągnika siodłowego?

Leasing ciągnika siodłowego to korzystne rozwiązanie, które umożliwia użytkowanie dobrze wyposażonego pojazdu przez określony w umowie czas. W tym przypadku godne polecenia podmioty oferują zwykle najem długoterminowy lub wypożyczenie pojazdu na krótszy czas. Klient może wówczas skorzystać z oferty odpłatnego użyczenia bogato wyposażonej floty pojazdów, które cechują się dobrym stanem technicznym. Poza tym, podczas wyboru podmiotu realizującego daną usługę klient powinien zwracać szczególną uwagę na przejrzystość umowy. Wielu z nich poszukuje również rozwiązań, które ograniczają konieczne do wypełnienia formalności. Takie uproszczone formy najmu cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Co ważne, oferty godnych polecenia firm obejmują nie tylko samo użyczenie pojazdu, ale również obsługę jego przeglądów technicznych czy innych czynności serwisowy. Nie bez znaczenia dla atrakcyjności oferty jest również bardzo przystępna cena.   

Dlaczego warto skorzystać z oferty MAN Financial Services?

MAN FS oferuje swoim klientom najem długoterminowy wraz z indywidualnie skalkulowaną ratą. Co ważne, w tym wypadku jest ona dostosowana do możliwości finansowych danego przedsiębiorcy, a jednocześnie zawiera ona koszty finansowania, ubezpieczenia, podatek drogowy, koszty rejestracji, kontrakt serwisowy oraz gwarancję wydawaną na dany pojazd. Takie rozwiązanie ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem oraz umożliwia utrzymanie zdolności inwestycyjnych. Z tego typu oferty powinny skorzystać firmy transportowe świadczące swoje usługi zarówno w kraju, jak i za granicą. Poza tym, firmy te mogą się decydować na tak zwany leasing operacyjny. Tego typu rozwiązanie umożliwia zachowanie elastyczności finansowej, a jednocześnie pozwala korzystać z zalet jakie daje użytkowanie nowoczesnego i niezawodnego pojazdu.