24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Auta flotowe
Motoryzacja

Auta flotowe – jakie wybrać i gdzie kupić?

Każda firma ma swoje indywidualne potrzeby oraz cele, dlatego wybór aut do floty powinien być uzależniony przede wszystkim od charakteru prowadzonej działalności. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę pojazdów, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję samochodów służbowych zarówno w małych, jak i dużych firmach. Dlatego warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie idealnego auta flotowego.

 

Sedan, Hatchback, czy może Kombi?

Jeśli chcemy by auto flotowe spełniło nasze oczekiwania, musimy zastanowić się, jaki typ samochodu będzie optymalny dla naszej firmy. W tym celu trzeba przeanalizować codzienne trasy, po jakich pojazd będzie się poruszał. Szukając auta typowo miejskiego, warto zdecydować się na mały hatchback, który niewiele pali i bez problemu zmieści się na wąskim miejscu parkingowym. Natomiast, gdy potrzebujemy samochodu do długich tras i wożenia większych towarów do klientów, wówczas rozważmy praktyczne kombi, SUV-a lub minivana. Samochód służbowy może także pełnić funkcję reprezentacyjną, a w tej roli najlepiej sprawdzi się elegancki sedan z bogatym wyposażeniem. 

Jakie cechy powinny mieć dobre auta flotowe?

Dobre auta flotowe muszą być bezawaryjne i stosunkowo niedrogie w utrzymaniu. Takie samochody powinny mieć optymalne spalanie i posiadać korzystny pakiet gwarancyjny. Nie bez znaczenia będzie także dostęp do sprawnej obsługi serwisowej oraz części zamiennych, aby auto w razie naprawy nie zostało uziemione w warsztacie na długie miesiące. Kolejnym ważnym aspektem jest również cena poszczególnych aut oraz ich wyposażenie. Współczesne samochody flotowe powinny być wyposażone w precyzyjny GPS, klimatyzację oraz mieć możliwość połączenia telefonu służbowego z pojazdem. Dużym ułatwieniem dla pracowników będą także czujniki parkowania, uchwyty na napoje, czy fotele z elektryczną regulacją siedzenia. Ponadto, jeśli auto flotowe ma dobrze się prezentować, warto szukać modeli ze skórzaną tapicerką, automatyczną skrzynią biegów oraz precyzyjnie wykończonym wnętrzem. 

Gdzie kupić sprawdzone auta flotowe?

Przy zakupie aut flotowych warto zwrócić także uwagę na indywidualne oferty firm świadczących tego typu usługi. Na przykład w ŠKODA Centrum Poznań można zamówić nowoczesne samochody marki Škoda, wybierając jeden z trzech dostępnych rodzajów finansowania. Co ważne, klienci firmy flota.skodacentrumpoznan.pl mogą liczyć na fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy oraz korzystać z największej w Polsce sieci serwisów ASO. Firma dysponuje także innowacyjnymi narzędziami do monitorowania i zarządzania flotą, a wszystkie proponowane rozwiązania charakteryzują się wysoką jakością, dbałością o ekologię oraz zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. 

Podsumowując, zakup aut flotowych to poważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Zanim zdecydujemy się na konkretnego dostawcę, warto porównać kilka ofert pod kątem kluczowych dla nas parametrów, a ostateczny wybór powinien uwzględniać dostępny budżet oraz indywidualne potrzebny danej firmy.