24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Motoryzacja

Pokrowce na fotele do samochodów ciężarowych – czy warto je kupować?

W dzisiejszych czasach transport i jazda dużymi samochodami dostawczymi albo ciężarowymi jest bardzo popularna. Kierowcy często podróżują na długich trasach, podczas których śpią oraz jedzą w aucie. Warto dlatego kupować pokrowce na fotele, które podnoszą komfort użytkownika.

Zalety pokrowców na fotele samochodowe

Pokrowce na fotele samochodowe to bardzo praktyczne akcesorium. Warto kupować je w wyspecjalizowanych sklepach trudniących się sprzedażą profesjonalnych dodatków do aut. Ich podstawowym i najważniejszym zadaniem jest ochrona pojazdu. Sprawdza się to w przypadku, kiedy wnętrze Twojej ciężarówki narażone jest na różnego rodzaju zabrudzenia, np. gdy jesteś zmuszony zjeść szybką przekąskę podczas jazdy. Pokrowce są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż delikatne pokrycie siedzeń, których dokładne oczyszczenie zwykle wymaga działania zewnętrznej firmy zajmującej się praniem tapicerowanych powierzchni. Ponadto, kiedy pokrowce na fotele ulegną zniszczeniu, to też prościej jest je ściągnąć i wymienić na nowe, niż przeprowadzić renowację tapicerki albo oddać pojazd do profesjonalnego czyszczenia – kiedy trasy w firmie są zaplanowane, rzadko jest na to czas.

Kolejną funkcją pokrowców na fotele jest większa wygoda podczas podróży. Niektóre z nich są bardzo komfortowe i ergonomiczne, dzięki czemu długie godziny spędzone w pozycji siedzącej nie są aż tak odczuwalne. Mniej bolą plecy oraz pośladki. Z pewnością tę cechę docenią osoby, które w samochodzie spędzają kilkanaście godzin pod rząd w trasie. Takie pokrowce ułatwiają również drzemkę – wygodniejsza pozycja zapewnia szybszą regenerację organizmu.

Pokrowce na fotele to też prosty i szybki sposób na odnowienie i odświeżenie wnętrza samochodu. Można nadać mu różnego charakteru. Istnieją nawet pokrowce, które są stylizowane na fotele lotnicze! Tak więc, każdy kierowca ciężarówki dobierze z pewnością produkt, który będzie mu odpowiadać.

shop-truck.pl

Na czym skupić się podczas zakupu?

Kiedy zdecydujesz się na zakup pokrowców na fotele do swojej ciężarówki, to przemyśl wszystkie kwestie, o których pisaliśmy wyżej. Czy zależy Ci na wyglądzie? A może muszą zwiększać wygodę podczas podróży? Najlepiej też kup je w sprawdzonym i profesjonalnym sklepie, np. Shop-truck.pl. Dzięki temu zyskasz pewność, że nabyty asortyment będzie spełniać odpowiednio swoją funkcję. Sklep Shop-truck.pl oferuje także doskonałe doradztwo, co jest ważne, jeżeli nie jesteś w stanie sam wybrać odpowiedniego modelu pokrowca do siedzeń.