24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Magnes neodymowy z otworem
Przemysł

Magnes neodymowy z otworem – co to takiego?

Magnes neodymowy z otworem cechuje się tym, że w jego polu magnetycznym mają one wyjątkowo korzystny kierunek namagnesowania. Co więcej, tego rodzaju magnesy wykazują dużą gęstość energii co w dużym stopniu ma przełożenie na ich siłę przyciągania.

W różnych wariantach

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje magnesów neodymowych z otworem. Pierwszy z nich ma biegun S od strony fazowania, natomiast biegun N po przeciwnej. W przypadku drugiego rodzaju magnesu neodymowego z otworem biegun N znajduje się po stronie fazowania, natomiast biegun S po przeciwnej. Kierunek magnesowania ma duże znaczenie podczas łączenia dwóch magnesów ze sobą. Nie ma on natomiast żadnego znaczenia w przypadku łączenia magnesu z elementami metalowymi.

Zastosowanie magnesów neodymowych z otworem

Tego rodzaju elementy są przydatne między innymi w elektronice. Stosuje się je w produkcji głośników, alarmów, czy też mikrofonów. Co więcej, podobne magnesy sprawdzają się także podczas produkcji zabawek mechanicznych, silników, prądnic, a także magnetyzatorów powietrza, wody, paliwa oraz gazu. Warto wiedzieć, iż stosowanie magnesów może być przydatne w przypadku produkcji różnych urządzeń, takich jak te wspomniane powyżej, natomiast jednocześnie zakłóca to funkcjonowanie innych. Można tu wspomnieć na przykład o telefonach komórkowych, monitorach, komputerach, DVD, odtwarzaczach video, telewizorach, czy też innego rodzaju sprzętu, który wykorzystuje pole magnetyczne lub posiada ruchome elementy metalowe. Co więcej, przez magnesy możliwa jest utrata informacji zapisywanych metodą magnetyczną. Wymienić można między innymi karty kredytowe, płatnicze, kasety magnetonowe, czy też telefoniczne kasety video.

Użytkowanie magnesów neodymowych z otworem

Opisywane magnesy są także stosowane podczas tworzenia różnego rodzaju instalacji urządzeń oraz ruchomych obiektów. Posiadają one wiele zalet w porównaniu do narzędzi wykorzystywanych w podobnym celu, ale bez zastosowania magnesu. Magnes neodymowy z otworem może szybko, sprawnie i trwale mocować pewnego rodzaju przedmioty. Odpowiednio zamontowany magnes może służyć przez lata, a jednocześnie istnieje możliwość odczepienia go przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi bez konieczności niszczenia elementów instalacji. Co więcej, magnes oraz elementy, które dzięki jego zastosowaniu są połączone można też łączyć ze sobą ponownie dowolną ilość razy. Z tego też powodu tego rodzaju elementy można stosować także podczas tworzenia elementów stabilizujących, takich jak na przykład uchwyty.