24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Motoryzacja

Honda CRX – co warto o niej wiedzieć?

Honda CRX to samochód o niewielkich gabarytach, charakteryzujący się sportową sylwetką. Model pojawił się na rynku w 1983 roku i zyskał zwolenników wśród młodej klienteli. Ciekawostkę stanowi fakt, że I generacja Hondy CRX, produkowana w latach 1983 – 1987, to model o nazwie „Ballade”. Po „Ballade” przyszedł czas na kolejne odsłony, które po dziś dzień wzbudzają wiele emocji. Przyjrzyjmy się im z bliska.

I generacja Hondy CRX – model „Ballade”

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Honda CRX pierwszej generacji to model o przyjemnie brzmiącej nazwie – „Ballade”. Auto zostało zaprojektowane z myślą o młodych, ambitnych i spragnionych wrażeń osobach, chcących czerpać przyjemność z jazdy. Wśród najważniejszych cech tego modelu warto wymienić: masywny, nisko zawieszony przód, drapieżne spojlery oraz specjalnie wyprofilowane fotele. Honda CRX pierwszej generacji („Ballade”) raczej nie była i nie jest polecana rodzinom z małymi dziećmi.  

Honda CRX II (drugiej generacji) – co warto wiedzieć na temat modelu „Cyber”?

Honda CRX „Cyber” to samochód wyróżniający się bardziej opływowym przodem. Dodatkowo, we wnętrzu auta można natknąć się na elektrycznie otwierane szyby, kierownicę z regulacją położenia oraz elektrycznie sterowane lusterka. Produkcja modelu CRX II „Cyber” trwała do 1992 roku.   

Honda CRX III (trzeciej generacji) – poznajmy zalety tego modelu

– Świetna propozycja dla osób uwielbiających szybką jazdę i sportowe emocje.

– Świeży wygląd – pomimo upływu lat.

– Niewielkie gabaryty.

– Krótki, ścięty tył.

To jednak nie wszystko! Honda CRX III (trzeciej generacji), znana również pod nazwami CRX „del Sol” oraz Honda „del Sol”, to model, który wyróżnia się lekko “przymrużonymi” światłami przednimi.

Oczywiście nie można tu nie wspomnieć o jej przeznaczeniu – „del Sol” była dostępna jako dwuosobowy kabriolet, ze zdejmowanymi elementami dachu.  

Reasumując, Honda CRX („Ballade”, „Cyber” oraz „del Sol”) to samochód, który w dalszym ciągu wzbudza wiele emocji oraz przywołuje gorące wspomnienia.  

https://www.hondaplaza.pl/