24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Paczka do Anglii - jak ją wysłać?
Transport

Paczka do Anglii – jak ją wysłać?

Istnieje kilka możliwości nadania zagranicznych przesyłek. Jeśli chodzi o zagadnienie, jakim jest paczka do Anglii, można zdecydować się na skorzystanie z usług brokera kurierskiego lub wysłać paczkę bezpośrednio przez firmę kurierską. Paczka do Anglii standardowo dociera w 1-2 do 3-4 dni roboczych.

Obie wyżej wymienione metody mają swoje wady i zalety, jednak ludzie w ostatnich latach zdecydowanie częściej korzystają z usług brokera. Jakie są zalety i wady obu wymienionych rozwiązań? Czy łatwo wysłać paczkę do Anglii? Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znajdziesz w tym artykule.

Paczka do Anglii kurierem czy brokerem kurierskim?

Broker kurierski to pośrednik, który współpracuje z firmami kurierskimi i negocjuje z nimi stałe i korzystne warunki umowy. Dzięki temu firmy kurierskie mają więcej zleceń, a brokerzy zarabiają na prowizjach pobieranych przy wysyłce paczek. Bardzo dużym plusem korzystania z brokerów kurierskich jest to, że klient może nadać paczkę taniej niż gdyby chciał zrobić to bezpośrednio u kuriera. Klient korzysta bowiem z warunków, które broker wynegocjował z danym przewoźnikiem. W przypadku przesyłek międzynarodowych koszty takiej usługi mogą się różnić dość znacząco. Na przykład paczka do Anglii może zostać wysłana nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Zalety korzystania z usług brokera kurierskiego

Korzystanie z usług brokera kurierskiego ma wiele zalet. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ paczkę można nadać praktycznie bez wychodzenia z domu. Na stronie internetowej brokera kurierskiego możemy znaleźć wiele różnych ofert pochodzących od różnych przewoźników. W ten sposób możemy porównać sobie ceny i czas wysyłki, a następnie możemy wybrać odpowiednią dla nas ofertę i zamówić kuriera, który odbierze od nas paczkę pod naszym adresem zamieszkania. Dużym plusem korzystania z usług brokera jest również tania wysyłka. Brokerzy negocjują wyjątkowo korzystne warunki z przewoźnikami, dzięki czemu klienci mogą wysyłać paczki dużo taniej, niż w przypadku wysyłki bezpośrednio u kuriera.

Paczka do Anglii – co wpływa na jej cenę?

Na koszt wysyłki paczki do Wielkiej Brytanii wpływa przede wszystkim jej waga oraz wymiary. Im większa i cięższa będzie paczka, tym wyższy będzie koszt wysyłki. Cena uzależniona jest również od priorytetu nadanego wysyłce. Oznacza to, że standardowe przesyłki będą tańsze, niż te, które zostaną wysłane jako przesyłki priorytetowe. Aby sprawdzić koszt wysyłki paczki do Anglii warto odwiedzić stronę internetową brokera kurierskiego, wpisać wymiary paczki i porównać oferty różnych przewoźników. Jeśli już wybierzemy odpowiednią dla nas ofertę, możemy zamówić kuriera, który odbierze od nas paczkę pod naszym domem. Jest to zdecydowanie najszybszy i najtańszy sposób na wysłanie paczki do Anglii. Warto pamiętać jednak, że nie każdą paczkę można wysłać za granicę. Wszelkie przesyłki, które zawierają, m.in. alkohol, narkotyki, wyroby tytoniowe lub produkty niebezpieczne, nie zostaną wysłane przez pośrednika.