24Cargo.pl

blog o transporcie, logistyce i motoryzacji

Jakie kartony
Transport

Jakie kartony wykorzystać w czasie przeprowadzki?

Przeprowadzka do innego mieszkania wymaga zawsze rzetelnych przygotowań. Aby bezpiecznie przewieźć wszystkie istotne rzeczy osobiste bez ryzyka ich uszkodzenia podczas transportu niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie kartony do przeprowadzki. 

Idealne pudła do przeprowadzki 

Opakowania w których zamierzamy umieścić ważne przedmioty powinny być zawsze idealnie dopasowane, bowiem gwarantuje to ich bezpieczeństwo w czasie długiej, wyboistej drogi. 

Wszystkie szare kartony produkowane są z makulatury i są w pełni ekologiczne. Po zakończeniu przeprowadzki można je więc ponownie oddać do przetworzenia. 

Kartony przeprowadzkowe są zazwyczaj wykonane z tektury o różnorodnej strukturze oraz grubości. Dzięki temu można poszczególne pudła właściwe dopasować do przedmiotów, które będą w nich schowane. 

Wszystkie pudełka do przeprowadzki powinny być zaopatrzone w dopasowane pokrywki. Niezłożone opakowania zajmują niedużo miejsca, więc można je bez większego problemu przechować w każdym miejscu. 

Z kolei zakup kartonów z etykietami z istotnymi informacjami dotyczącymi dopuszczalnej wagi towaru gwarantują dopasowanie kartonów do rzeczy, które to będą w nich zapakowane. Większość dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w wygodne rączki, które to znacznie ułatwiają transport.

Jakie wybrać kartony do przeprowadzek?

Pudła kartonowe do przeprowadzki powinno zawsze wybierać się pod kątem wskazań producenta i nigdy nie wolno przekraczać dopuszczalnego obciążenia. Dzięki temu można mieć pewność, że zapakowane do kartonu rzeczy nie ulegną zniszczeniu w czasie przenoszenia, wskutek rozerwania się tektury przez zbyt duże obciążenie. 

Warto pamiętać o tym, aby przedmioty szklane czy porcelanowe zabezpieczyć dodatkowo folią bąbelkową. 

Ogromne znaczenie ma również grubość oraz budowa pudła. Zazwyczaj szare kartony przeznaczone do przeprowadzek, posiadają dwie warstwy zewnętrzne i warstwę wewnętrzną w formie fali. Ten falisty element świetnie izoluje przedmioty schowane wewnątrz opakowania. Wysoka fala zapewnia kartonom odpowiednią sztywność oraz sprężystość, natomiast niska fala gwarantuje odporność na przebicie wskutek uderzenia. 

Dla osób poszukujących mocnych pudeł polecane są te o większej liczbie warstw, bowiem każda dodatkowa warstwa znacznie zwiększa wytrzymałość oraz ochronę przedmiotów znajdujących się wewnątrz. 

Podczas planowania przeprowadzki na dalszą odległość, podczas której kartony są wysyłane kurierem lub z pomocą firmy przeprowadzkowej zajmującej się jednocześnie wieloma zleceniami, warto wybrać kartony z miejscem na zapisanie adresu oraz innych ważnych informacji. Tego typu opakowania są doskonałym wyborem w sytuacji, gdy chcemy zachować porządek w czasie przeprowadzki i w związku z tym oznakować każdy karton zgodnie z jego zawartością.